دانلود نرم افزار آندروید

نرم افزار موبایل

راه‌هاي جبران گناهان

راه‌های جبران گناهانجبران گناهان شرایطی دارد و در قرآن چند چیز به عنوان عوامل تکفیر گناه معرفی شده است که در مطلب پیش رو نظری به این موضوع انداخته شده است.‌

توبه چنانچه در آیات قرآن و روایات معصومین(علیهم السلام) آمده است هر چند انسان گناه زیادی انجام داده باشد، باب بازگشت به خدا و از بین بردن گناهان همیشه باز است چرا که خداوند در قرآن با بیانی مهربانانه می‌فرماید:
«یَا عِبَادِیَ الَّذِینَ أَسْرَفُوا عَلَی‌ أَنفُسِهِمْ لاَ تَقْنَطُوا مِن رَحْمَةِ اللَّهِ إِنَّ اللَّهَ یَغْفِرُ الذُّنُوبَ جَمِیعاً»1؛ «ای بندگان من که بر خود اسراف کرده‌اید از رحمت خداوند نامید نشوید که خدا همه‌ی گناهان را می‌آمرزد زیرا او بسیار آمرزنده و مهربان است.»
پس باید دانست که رحمت الهی بسی بیشتر از گناهان ما و گناهان همه‌ی مخلوقات است، و جایی برای ناامید شدن ما نیست؛ و باز خداوند برای بخشیدن ما راه‌هایی را قرار داده که برخی از آن‌ها را بر می شماریم:
در حدیث قدسی آمده «اگر انان که به من پشت کردند بدانند که من چقدر منتظر انان هستم و به توبه و بازگشت انان مشتاقم, از شوق دیدارم قالب تهی کرده و از شدت محبتم بند بند انان می‌گسست»

1. توبه:

یکی از راه‌های خلاص شدن از گناهان توبه است. راهی که قرآن به ما آموزش می‌دهد آنجا که می‌فرماید: «تُوبُوا إِلَی‌ اللَّهِ تَوْبَةً نَصُوحاً» 2؛ «به سوی خدا توبه کنید توبه‌ای خالص»
توبه آنچنان که در روایات معنا شده است یعنی پشیمانی قلبی و واقعی از کارهایی که انجام داده‌ایم. و لازمه‌ی این پشیمانی، تصمیم بر ترک آن عمل زشت می‌باشد . پس توبه یعنی پشیمان بودن از گناه و تصمیم بر ترک گناه. چنانچه انسان به این حالت برسد اصطلاحاً توبه نموده است.
در حدیث قدسی آمده «اگر آنان که به من پشت کردند بدانند که من چقدر منتظر آنان هستم و به توبه و بازگشت انان مشتاقم,از شوق دیدارم قالب تهی کرده و از شدت محبتم بند بند انان می‌گسست»
ارکان توبه را می‌توان در چهار چیز خلاصه کرد:
1. ندامت
2. تصمیم بر ترک در آینده
3. جبران گذشته
4. استغفار و طلب بخشش و مغفرت از خداوند.
پس توبه تنها استغفار یا پشیمانی از گذشته و حتی تصمیم به ترک در آینده نیست، بلکه علاوه بر همه این‌ها باید شخص گنه‌کار در مقام جبران برآید و فسادی را که مرتکب شده جبران نماید. این صحیح نیست که مثلاً در جلوی دیگران فردی را به دروغ و حیله متهم کنیم و بعد در خانه خلوت استغفار نماید. پس باید حقوقی از خداوند مثل نماز و روزه و عبادات و تکالیفی را که ضایع و ترک کرده و نیز حقوقی از مردم را که تباه ساخته جبران نماید و آن‌ها را تدارک کند و حقوق مردم را به آن‌ها برگرداند و در صورت امکان و دسترسی از آن‌ها رضایت و حلالیت بطلبد.
 

«توبه» کمیت و کیفیتی دارد

توبه کمیت توبه آن است که قرآن کریم به همه مؤمنان دستور آن را می‌دهد: «توبوا الی الله جمیعاً ایّها المؤمنون»و کیفیتش هم عبارت از «نَصوح»؛ یعنی، خالص بودن است که در این زمینه قرآن می‌فرماید: «یا ایّها الذین آمنوا توبوا الی الله توبةً نصوحاً»
اگر توبه همه جانبه صورت گرفت و انسان از همه گناهان و خلاف‌ها توبه کند و خالص شود، آن گاه لغزش‌های گذشته بخشوده می‌شود و انسان توبه‌ کننده به منزله بی‌ گناه است. پیامبر اکرم فرمود: «التائب من الذّنب کَمن لاذَنب له» (مجلسی، محمد باقر، بحارالانوار، ج 6، ص‌21.)
 

اعمالی برای بخشش گناهان

بعضی از اعمال که باعث بخشیدن گناهان می‌شود جلب می‌نماییم:
- انجام کارهای نیک
و یدرئون بالحسنة السیئة (سوره‌ی رعد/22) اندیشمندان کسانی هستند که با حسنات,(کارهای نیک) سیئات(کارهای بد) را از بین می‌برند. و یا در سوره‌ی هود آیه‌ی 14 می‌خوانیم: نماز را در دو طرف روز و اوائل شب بر پا دار چرا که نیکی‌ها, بدی‌ها را بر طرف می‌سازند.
به طور حتم, بسیاری از گناهان کوچک هستند که نه تنها به یادمان نمی‌آید که چه زمانی و در کجا مرتکب آنها شده‌ایم و بلکه چه بسا آن‌ها را به عنوان گناه به حساب نمی‌آوریم. قرآن راه چاره را در ترک گناهان کبیره ذکر می‌کند و می‌فرماید: اگر از گناهان کبیره‌ای که از آن نهی شده‌اید اجتناب کنید, گناهان کوچک شما را می‌پوشانیم. (سوره‌ نساء/ 31)
برخی از مفسرین معتقدند که منظور از پوشاندن گناه محو آثار آن است. رسول خدا (صلی الله علیه و آله) فرمود: در هر جا هستی از خدا بترس و با مردم با خلق نیک برخورد کن و هر گاه گناهی کردی, کار نیکی بعد از آن انجام بده که آن گناه را محو می‌کند.
خوش اخلاقی نیز سبب بخشوده شدن گناهان می‌شود.چنانچه از امام صادق علیه‌السلام نقل شده است،خوش اخلاقی مانند حرارت خورشید، گناهان را از بین می‌برد
امام صادق(علیه‌السلام) نیز در حدیثی دیگر فرمود:کسی که در پنهانی گناه کند, پس در پنهانی کار نیک انجام بدهد, و کسی که آشکارا گناه کرد پس آشکارا کار نیک انجام دهد. (نقل از بحار الا نوار/ ج 71 / ص 242 و وسائل الشیعه / ج 11 / ص 383)
 

 - صلوات فرستادن بر محمد و آل محمد ـ علیهم السلام ـ

صلوات از امام رضا(علیه السلام) نقل شده است: «کسی که نمی‌تواند کاری کند که گناهانش پاک شود پس باید زیاد بر محمد و آل او صلوات بفرستد زیرا زیاد فرستادن صلوات گناهان را از بین می‌برد.3
- سفر زیارتی حج یا عمره نیز، باعث پاک شدن گناهان می‌شود.4
-  زیارت اهل بیت(علیه السلام) به ویژه امام حسین(علیه السلام)5
- خوش اخلاقی نیز سبب بخشوده شدن گناهان می‌شود.چنانچه از امام صادق علیه‌السلام نقل شده است «خوش اخلاقی مانند حرارت خورشید، گناهان را از بین می‌برد.»6
- سجده‌ی فراوان، شخصی نزد پیامبر اسلام آمد و عرض کرد گناهانم زیاد شده است حضرت فرمودند: «زیاد سجده کن زیرا سجده فراوان، مانند باد که برگ‌ها را روی زمین می‌ریزد گناهان را از بین می‌برد.»7
- خواندن دعاها از جمله دعای کمیل در هر هفته نیز باعث بخشش گناهان می‌شود.8
- گریه نمودن بر مصائب امام حسین(علیه السلام)9
هر چند اگر انسان توبه‌ی خود را شکست باز هم باب توبه به روی او باز است، اما در روایات حکایت شده: کسی که از گناهانش استغفار می‌کند در حالی که باز آن گناه را انجام می‌دهد، مثل کسی است که پروردگار خویش را به مسخره گرفته است
- انفاق نمودن به مردم:10از امام علی(علیه السلام) نیز حکایت شده: «کفاره‌ی گناهان بزرگ و عظیم، فریاد رسی از بیچارگان می‌باشد.»11
خلاصه همه‌ی اعمال خیر مثل قرائت قرآن، نماز، زیارت برادران دینی یا عیادت مریض یا پرستاری از مریض و... همه و همه باعث پاک شدن گناهان می‌شود.
 

یادآوری:

1. بعضی از گناهان را نمی‌توان فقط با توبه یا راه‌های دیگر پاک کرد. و این‌ها گناهانی هستند که با انجام آن‌ها، هم حق خداوند را ضایع کرده‌ایم و هم به دیگران ظلم نموده‌ایم، مثل غیبت، تهمت، دزدی یا آزردن پدر و مادر و ... در این‌گونه گناهان علاوه بر راه‌های قبل، لازم است حقی که از دیگران ضایع نموده‌ایم را تا اندازه‌ای که ممکن است جبران نماییم تا این نوع از گناهان نیز پاک شوند.
2. هر چند اگر انسان توبه‌ی خود را شکست باز هم باب توبه به روی او باز است، اما در روایات حکایت شده: کسی که از گناهانش استغفار می‌کند در حالی که باز آن گناه را انجام می‌دهد، مثل کسی است که پروردگار خویش را به مسخره گرفته است.12
3. مطمئن باشیم هر قدمی که ما به سوی خدای خود بر می‌داریم، خداوند چندین برابر به سوی ما بذل توجه می‌کند فقط نیاز به صبر دارد تا برایمان معلوم شود.
عامل اصلی سعادت، ایمان است و مقتضای ایمان، انجام دادن اعمالی است که از لوازم آن به شمار می‌رود
4. با «توبه» و به سوی خداوند رفتن، و حلال و حرام او را مراعات نمودن، نه تنها چیزی از دست نمی‌دهیم، بلکه به آرامش و بهره برداری بهینه از نعمت‌های خدا در دنیا و آخرت می‌رسیم. چرا که دین و دستورات دینی از ما می‌خواهد که خواهش‌های نفسانی را نظام‌مند و مدیریت کنیم نه اینکه لذت‌ها را ترک کنیم.
5. هر یک از دستورات خداوند (واجب یا حرام یا...) با در نظر گرفتن همه‌ی ابعاد وجودی انسان و نیازهای متفاوت اوست و هر کدام از این دستورات حکمت‌های فراوانی در بردارد، هر چند برای ما معلوم نباشد یا حتی به کام ما خوش نیاید.
6. وقتی انسان گناهی انجام می‌دهد، علاوه بر اینکه گناه او در پرونده‌ی اعمال او ثبت می‌شود، آن گناه در جان و روح او اثرات منفی می‌گذارد، که برای از بین بردن آن آثار، راه‌های متعددی وجود دارد که برخی از آن‌ها در این مجال بیان شد.
 

نتیجه گیری :

از آنچه گذشت می‌توان این حقیقت را دریافت که آیات مربوط به ایمان، در مقام دسته‌بندیِ دقیقِ شرایط سعادت انسان نیستند؛ بلکه صرفاً می‌خواهند اهمیّت ایمان و عمل صالح را بیان کنند و با توجه به آیات دیگر، مجموعاً چنین به دست می‌آید که عامل اصلی سعادت، ایمان است و مقتضای ایمان، انجام دادن اعمالی است که از لوازم آن به شمار می‌رود.
و در یک کلام :

بازآی بازآی هر آن که هستی بازآی   گر کافر و گبر و بت‌پرستی باز آی

این درگه ما درگه نومیدی نیست         صد بار اگر توبه شکستی باز آی

پی نوشت ها:
1 . زمر / 53.
2 . تحریم / 8.
3. آمالی صدوق 68/4.
4. بحار 99 / 50 / 46.
5. مستدرک وسائل، 10 / 183، بحار 98 / 22.
6. بحار 71 / 395 / 74.
7. آمالی صدوق 404 / 11.
8. مفاتیح‌الجنان.
9. وسائل 4 / 102.
10. تغابن / 17.
11. نهج‌البلاغه، حکمت 24.
17 . مکارم الاخلاق / 432.
12. مجموعه ورام، ج 2، ص 223.

فرآوری: زهرا اجلال

گروه دین تبیان

منابع :
سایت پرسمان
سایت حوزه
سایت اندیشه قم
سایت ایکنا

.SendToNetwork { width: 70px; clear: right; height: 16px; border: 1px solid #8A9CC2; direction: rtl; text-align: right; padding: 5px; font-size: 8pt; background: #EAE7D6; float: left; margin: 5px 10px; } .SendToNetwork_text, .SendToNetwork_icon { float: right; } .SendToNetwork_text { width: 50px; margin-top: 2px; line-height: 1; } .SendToNetwork_icon { width: 20px; } .SendToNetwork_icon img { cursor: pointer; } a img { border: none; } ارسال به شبکه اجتماعی تبیان function SendToWall() { var type = "1"; var id = ""; id = "180437"; if (id == "") id = "180437"; $.ajax({ type: "POST", url: "/webservices/Socialnetwork/SocialNetwork.asmx/SendToWall", data: "{ ID:"+id+", Type:"+type+"}", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (recdata) { var i = recdata.d; if (i == -1) ShowMessage("warning", "لطفاً ابتدا در سیستم شناسایی شوید."); if (i == -2) ShowMessage("success", "شما عضو شبکه اجتماعی تبیان نمی باشید."); if (i == 0) ShowMessage("success", "ارسال به شبکه اجتماعی تبیان با موفقیت انجام شد."); }, error: AjaxFailed }); function AjaxFailed(result) { ShowMessage("error", "برای ارسال لطفا ابتدا به شبکه اجتماعی تبیان بپیوندید."); } } function ShowMessage(MessageType, MessageText) { var w = ($(window).width() / 2) - 200; $("body").append("
" + MessageText + ""); $("div[id=" + MessageType + "]").slideDown(500).delay(3000).slideUp(500); }برچسب‌ها: راه‌هاي, جبران, گناهان

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 21:54  توسط لاله  | 

دانلود کلیپ پرواز دسته جمعی پرنده ها 3gp

دانلود کلیپ موبایل دیدنی از پرواز دسته جمعی پرنده ها که بسیار زیبا و دیدنی است و این کلیپ موبایل جالب با فرمت ۳gp آماده دانلود شده است .

دانلود |

برچسب‌ها: دانلود, کلیپ, پرو, دسته, جمعی

+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 13:42  توسط لاله  | 

"دايره زنگي" از ‌نوروزي در 20 شهرستان


"دایره زنگی" از ‌نوروزی در 20 شهرستان
فيلم دايره زنگي

دایره زنگی و (پریسا بخت‌آور) در تهران و بیست شهرستان دیگر از 29 اسفند اكران می‌شود.
به گزارش تبیان  مصطفی شایسته مدیر پخش مؤسسه سینمایی هدایت فیلم كه پخش دایره زنگی را برعهده دارد گفت: اكران این فیلم از روز چهارشنبه 29 اسفند آغاز می‌شود و سعی داریم كه اكران این فیلم را در حد ممكن گسترده انجام دهیم.
نيلوفر خوش‌خلق و امين حياييوی افزود: به جز استان تهران، «دایره زنگی» در بیش از بیست استان دیگر اكران می‌شود و تعداد سینمای نمایش دهنده این فیلم بیش از چهل سینما است.
مهران مديريلازم به ذكر است كه در تهران،این فیلم در گروه سینمایی قدس اكران خواهد شد
مهران مديري و شريفي نياداستان «دایره زنگی» درباره دختری است كه صبح روز جمعه خودروی پدرش را برمی‌دارد و همراه محمد به گردش در شهر می‌رود، اما طولی نمی‌كشد كه تصادف می‌كنند. آنها فقط تا بعد از ظهر فرصت دارند هزینه‌های تعمیر و صافكاری را تامین كنند، پس به خانه‌ای در شمال شهر می‌روند تا با انجام كاری پول مورد نیاز را به دست بیاورند.
باران کوثريمهران مدیری، امین حیایی، محمدرضا شریفی‌نیا، صابر ابر، باران كوثری، حامد بهداد، بهاره رهنما، مهدی پاكدل، نیلوفر خوش‌خلق و اكرم محمدی از جمله بازیگرانی هستند كه در «دایره زنگی» به ایفای نقش پرداخته‌اند.
باران کوثريفیلمنامه «دایره زنگی» تصویری متفاوت از شهر تهران و جامعه ایران نشان می‌دهد.
 

"دايره زنگي" از ‌نوروزي در 20 شهرستان

برچسب‌ها: دايره, زنگي, ‌نوروزي, شهرستان
+ نوشته شده در  دوشنبه بیست و نهم اسفند ۱۳۹۰ساعت 4:56  توسط لاله  | 

ساكنان خيابان بيست‌وپنجم

ساكنان خيابان بيست‌ و پنجم
محاکمه در خيابان

بيست‌و پنجمين ساخته بلند مسعودكيميايي، اين روزها روي پرده سينماهاست.

«محاكمه در خيابان» با تصاوير سياه و سفيد و لحن تلخ‌اش فضايي  متفاوت از ديگر محصولات در حال اكران را پيش چشم تماشاگر مي‌گستراند. جايي دور از كمدي‌هاي فرح‌بخش و رنگارنگي كه مخاطب را به خنده دعوت مي‌كنند،«محاكمه...» آزموني در جديت است و  البته تصوير تازه‌اي از سازنده‌اش ارائه مي‌دهد. آنچه در پي مي‌آيد مروري ا‌ست گذرا  بر آدم‌هاي تاثيرگذار «محاكمه در خيابان».
مسعودكيميايي: مثل هر فيلم ديگري از كيميايي، اين‌بار نيز مهم‌ترين و تاثيرگذارترين فرد در شكل‌گيري و سامان‌دهي به اثر است. پس از 2فيلم «حكم» و «رئيس» كه بيشتر به عشق ديرين كيميايي به سينما و شمايل‌ها و نشانه‌هايش پاسخ مي‌دادند، اين‌بار سراغ درامي رفته كه بيشتر از تمام ساخته‌هاي اين دورانش، اجتماعي نگر است. مهمترين ويژگي كارش به عنوان كارگردان در «محاكمه در خيابان» را بايد ساختن فضايي همگون با درونمايه اثر دانست.
به گزارش همشهري ،  خلق جهاني كه  واقعيت پيراموني را شهادت مي‌دهد و در عين حال از شلختگي و تصاوير واقع‌نماي مرسوم فاصله مي‌گيرد؛ با قاب‌هايي سينمايي و روايت 2داستان به هم تنيده در فاصله زماني چند ساعت كه انسجامش حاصل توان، تجربه و احاطه و شناخت است. اگر در برخي از فيلم‌هاي كيميايي، شاهد تك سكانس‌هاي درخشان در ميان فصولي معمولي بوده‌ايم، در «محاكمه در خيابان» تقريبا هيچ سكانسي به حال خود رها نشده است.
ضمن اينكه اين‌بار او مخالفانش  را  از تعبير «تكرار خويشتن» خلع سلاح كرده است؛ چه در رويكرد به آدم‌ها و چه در شيوه روايت داستان و مهمتر از همه نتيجه‌گيري نهايي، در «محاكمه در خيابان» چاقويي اگر باز مي‌شود براي گرفتن پاسخ است و نه براي ستاندن جان. البته قصه فروتن و مؤيد از دنياي آشناي كيميايي آمده و حسنش اين است كه هم جانمايه اثر را مؤكد مي‌كند و هم رايحه‌اي از مهر و امضاي تاليفي كارگردان را به شكل دلپذيري به نمايش مي‌گذارد. كيميايي در متفاوت‌ترين فيلم اين سال‌هايش نيز همچنان كيميايي است. نگاه، ‌‌ منش،‌تلقي و برداشت او، خوب يا بد، درست يا غلط در عكس بعكس «محاكمه در خيابان» نمايان است.
 خلق جهاني كه  واقعيت پيراموني را شهادت مي‌دهد و در عين حال از شلختگي و تصاوير واقع‌نماي مرسوم فاصله مي‌گيرد؛ با قاب‌هايي سينمايي و روايت 2داستان به هم تنيده در فاصله زماني چند ساعت كه انسجامش حاصل توان، تجربه و احاطه و شناخت است. در مقام كارگردان بارزترين ويژگي كيميايي فضاسازي محاكمه است و ايجاد حسي از خفقان و نامرادي كه اتمسفر اثر آكنده از آن است. بديهي‌ است اگر بگوييم در انتخاب ساختار بصري و تركيب نماهاي عمدتا درشت آدم‌ها با نماهاي متوسط و دور از خيابان‌ها استادانه عمل شده يا انتخاب رنگ كه كاملا هم سياه و سفيد نيست و ته‌مايه رنگي در پس‌نماها قابل مشاهده است، چقدر به نفع فيلم تمام شده است.
تورج منصوري: يك‌بار ديگر نشان مي‌دهد كه اگر كنار كارگردان توانايي قرار گيرد تا چه حد مي‌تواند  ايده‌ها و انديشه‌هاي بصري فيلمسازي مولف را درست اجرا كند. اگر در فيلم‌هاي گذشته كيميايي مرور كنيم مي‌بينيم كه حتي ضعيف‌ترين آنها هم اغلب فيلمبرداري خوبي داشته‌اند. شيوه كار كيميايي و جنس نگاه تصويري‌اش معمولا بستر مناسبي براي درخشش فيلمبرداران فراهم مي‌كند؛  از دوران «قيصر» گرفته كه مازيار پرتو بهتر از هر فيلم ديگري تبحرش در دوربين روي دست را به نمايش گذاشت، تا سياه وسفيد‌هاي درخشان نعمت حقيقي در دهه 50 و فيلمبرداري محمودكلاري در «سرب» و «گروهبان»، ايرج صادق‌پور در «دندان‌مار»، عليرضا زرين‌دست در «خط‌قرمز» و «حكم» و حالا تورج منصوري در «محاكمه در خيابان».ريسك استفاده از دوربين ديجيتال و گرفتن رنگ از تصاوير به خوبي جواب داده و قاب‌هاي درست و حساب شده فيلم حاصل كار فيلمبرداري چيره‌دست است. جالب است كه «محاكمه در خيابان» با دوربين Red2 گرفته شده، همان دوربين «اخراجي‌ها2»!
محاکمه در خيابان پولاد كيميايي: پس از حضور غافلگيركننده‌اش در «حكم» ،  «رئيس‌» و حالا «محاكمه در خيابان» جنس ديگري از بازيگري را تجربه كرده است. بيشترين حضور را  نسبت به بقيه بازيگران در فيلم دارد و به شكلي آگاهانه، مقابل هر بازيگري كه قرار مي‌گيرد، ميدان را به او واگذار مي‌كند.
حميدرضا افشار: در نقش عبد، يكي از بهترين بازي‌هاي فيلم را ارائه داده است؛  يك بازي درك‌شده و مسلط كه در نگاه‌هايش از آينه ماشين به آدم‌ها، باري را منتقل مي‌كند كه همگون با رازي ا‌ست كه در سينه مكتوم نگاه داشته است. فيلم با او و ديالوگ غافلگيركننده‌اش پايان مي‌گيرد:«خداحافظ بچه!»
نيكي كريمي: سال‌ها پس از حضور كمرنگ و بازي خام دستانه‌اش در «ردپاي گرگ»، در دومين همكاري‌اش با كيميايي، به نوعي بازي‌اش در كمدي‌هاي عامه‌پسندي كه اين روزها بر پرده دارد را جبران مي‌كند. نسيم،  زني كه به همسرش خيانت كرده، با  اجراي خوب كريمي، كاراكتري منفور نمي‌شود و همين بازگشت و پشيماني‌اش در انتها را به درستي توجيه مي‌كند.
محمدرضا فروتن: در پنجمين همكاري‌اش با كيميايي، درخشش اولين حضورش مقابل دوربين فيلمساز  در «مرسدس» را اين‌بار با پختگي، تسلط و تجربه حاصل  از بيش از يك دهه فعاليت سينمايي، تكرار مي‌كند. در فيلمي كه بيشتر آدم‌هايش، تفاوت‌هاي محسوسي با كاراكترهاي مطلوب فيلمساز دارند، او اين شانس را يافته كه نقشي را بازي كند كه پيداست كيميايي بيشترين ميزان همدلي را با او داشته است. نكويي،  مرد زخم خورده از نارفيقي‌ها و نامرادي‌هاي روزگار با آنكه كمتر از ديگران معرفي مي‌شود ولي شناسنامه‌دارترين كاراكتر فيلم است.
حامد بهداد: سرانجام و پس از مدت‌ها، مقابل دوربين كيميايي رفت؛  در تك سكانسي در اوايل فيلم كه به كل متعلق به اوست و پيداست از فرصتي محدود مي‌خواهد بيشترين بهره را بگيرد؛ در نقش حبيب، رفيق‌امير(پولادكيميايي) كه رازي را در روز عروسي دوستش فاش مي‌كند. بدون اغراق‌هاي نمايشي برخي كارهايش، حضوري كنترل شده مقابل دوربين دارد.ديالوگ‌هاي كيميايي‌وار را چنان مي‌گويد كه بدانيم حبيب، رفيقي بازمانده از دوران رفاقت‌هاي ناب‌مردانه است:«دختره با پسره دعواش شده بود. دختره گفت غيرت و ناموس‌بازي، دوباره داره مد مي‌شه. ما چرا از مد نمي‌افتيم  امير؟»
اصغرفرهادي: در تيتراژ پس از آمدن نام كيميايي به عنوان فيلمنامه‌نويس، از فرهادي تشكر شده است. سهم فرهادي در فيلمنامه را احتمالا بايد در سرو شكل بخشيدن به طرح داستاني جست‌وجو كرد؛  در پيوند دو داستان؛  آغاز فيلم با ماجراي امير، رفتن به سراغ قصه نكويي و بعد پيوند  اين دو داستان به يكديگر. استفاده از نويسنده‌اي جوان و خلاق كه بارها توصيه‌اش به كيميايي شده بود، حاصل خوشايندي در «محاكمه در خيابان» داشته است؛  نويسنده‌اي كه خود را در خدمت فضا، كاراكترها و جهان دلخواه مولف قرار مي‌دهد و به‌آن غنا مي‌بخشد.
رضايزداني: در سومين همكاري پيايي‌اش با كيميايي، ترانه‌اي كه صراحت مطلوب و متناسبي دارد  را با صدايي همراه كرده  كه در آن اعتراض بيش از هرچيز به گوش مي‌رسد:«شاكي روزگار منم... تمام شهر متهم...»

تنظيم براي تبيان : مسعود عجمي

 

ساكنان خيابان بيست‌وپنجم

برچسب‌ها: ساكنان, خيابان, بيست‌وپنجم
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۰ساعت 22:58  توسط لاله  | 

ماهِ ما

ماهِ ما

ماهِ ماماه، مهمترين شي آسمان شب است که هميشه مورد بيشترين علاقه و توجه از سوي بشر بوده است: يک قمر بي همتا در منظومه ي شمسي، کاملاً متفاوت با قمرهاي سيارات ديگر و بزرگترين قمر نسبت به سياره اش. ماه به اندازه ي کافي براي پوشاندن خورشيد در آسمان بزرگ است. وقتي چنين اتفاقي  مي افتد يکي از ديدني ترين مناظر طبيعي را بوجود مي آورد: يک خورشيد گرفتگي کلي! ماه در حالي که هميشه  يک طرفش به سمت زمين است در يک مدار تقريباً دايره اي با دوره  ي3ر27 روز به دور زمين مي چرخد، ولي زمان بين دو ماه بدر،‌ که دوره ي هلالي ناميده مي شود، 5ر29 روز به طول مي انجامد. موجودات زنده ديگر نيز کاملاً از وجود ماه متأثرند، زيرا دوره ي تناوب منظم جزر و مد و روشن شدن تاريکي شب ها توسط ماه کامل (که نور خورشيد را باز مي تاباند) بر زندگي حيوانات تأثير مي گذارد. در واقع به نظر مي رسد بسياري از فرايندهاي زيست شناختي در گياهان و حيوانات وابسته به دوره ي گردش ماه است: ميانگين دوره ي قاعدگي بانوان نزديک به يک دوره ي هلالي، يعني 28 روز است، و اين امکان ندارد تصادفي باشد، بلکه اشاره به ارتباطي بنيادين بين رويدادهاي ژئوفيزيکي و زيستي دارد. البته همان طور که در ادامه توضيح خواهيم داد، در گذشته، ماه به زمين نزديکتر بوده و مطالعات نظري و زمين شناختي بيان مي دارد که 500 ميليون سال قبل، زماني  که ساعت حياتي براي اولين بار توسط فرايند تکامل درون موجودات زنده ي اوليه قرار داده مي شد، دوره ي هلالي 28 روز بوده است.
ماه زمين خورشيداگرچه در مقياس کيهاني منظومه ي شمسي ما در مقايسه با کل عالم، يک فضاي کوچک و يک ذره ي غبار ميکروسکوپي است، اما در مقياس انساني کاملاً بزرگ است. اگر در يک هواپيما به مدت دو روز بدون توقف سفر کنيد، ممکن است بتوانيد يک دور در اطراف استواي زمين بچرخيد، در حاليکه براي رسيدن به ماه، با همان سرعت، 20 روز در سفر خواهيد بود. مشاهده ي ماه در روز، منظره ي جالبي است. زيرا به نظر مي رسد در آسمان آويزان شده است.  وقتي به آن نگاه مي کنيد ممکن است دوست داشته باشيد که سوار بر يک هواپيما به پرواز درآييد و دريک سفر 20 روزه به آن برسيد، آن وقت خواهيد فهميد که واقعاً چقدر دور است. اگر شما 20 سال ديگر، با همان سرعت به سفر خود ادامه دهيد، به خورشيد خواهيد رسيد. براي رسيدن به پلوتو، در دور دست هاي منظومه ي شمسي، شما بايد به مدت 800 سال به سفر خود ادامه دهيد. اگر به رفتن ادامه دهيد، بطور تقريبي پس از 1000 ميليون سال، حدود ¼ عمر زمين، به نزديکترين منظومه ي ستاره اي در قنطورس خواهيد رسيد.  البته در مقياس کيهاني نبايد فکر کنيد سفر دور و درازي داشته ايد. نور با سرعت شگفت انگيز خود، اين فاصله را مي تواند فقط در 4 سال طي کند.
 

اولين سفربه ماه

فضانوردان آپولو 11سي سال پيش در 20 جولاي 1969، در مکاني در سطح ماه به نام درياي آرامش، در پي سفري 3 روزه و پس از پيمودن مسافت  384000 کيلومتري بين ماه و زمين، فضانوردان آپولو 11 ناسا،  نيل آرمسترانگ و ادوين آلدرين، اولين انسانهايي بودند که بر سطح ماه قدم گذاردند. فضانورد ديگري به نام مايکل کالينز، در مدار گرد ماه ماند، تا آنها را به سلامت به زمين بازگرداند. گذشته از مشکلات، اين لحظه اي تاريخي براي نوع بشر بود، چرا که براي رسيدن به اين مقصود، مسيري طولاني را طي کرده بود. نه فقط به معناي از زمين تا ماه، بلکه سفري به درازاي تمام تاريخ بشر، تاريخ جستجو و کنکاش به دنبال شناخت جهان!
تا بحال 7 مأموريت توسط 21 فضانورد بسوي ماه انجام شده است. آخرين آنها آپولو 17، در دسامبر 1972 به آنجا رسيد. (آپولو 13 بدليل يک تصادف نتوانست فرود آيد). تا به امروز 12 انسان خوش شانس روي سطح ماه قدم زده اند. اين رويدادي با شکوه و در واقع يک پرش بزرگ براي بشريت است.
 

منبع:

D.R.Altschuler, Children of the stars, 2002, pp 62-64

ترجمه:

ا.م.گميني

ماهِ ما

برچسب‌ها: ماهِ
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۰ساعت 22:55  توسط لاله  | 

استفاده از تلفن همراه مغز را فعال مي‌كند


تاریخ انتشار سه شنبه 21 تیر 1390 تعداد مشاهده : 58 ارسال برای دوستان

افزايش قابل توجه استفاده از تلفنهاي همراه در سرتاسر جهان نگراني هايي را در رابطه با تاثيرات مخرب احتمالي اين ابزار بر روي مغز انسان برانگيخته است. با وجود اينکه سال گذشته اعلام شد هيچ مدرک قابل قبولي مبني بر مضر بودن امواج تلفنهاي همراه وجود ندارد اما اين نگراني همچنان بر جاي خود باقي است.
بسياري از بررسي‌ها به اين موضوع تاكيد دارند كه استفاده از تلفن همراه مي‌تواند باعث بروز تومورهاي مغزي شود برخلاف اين موضوع تحقيقي جديد نشان داده است چسباندن گوشي تلفن به گوش به فعال شدن مغز كمك مي‌كند. طبق بررسي‌هاي محققان آمريكايي كه مشروح آن در مجله Journal of the American Medical Association منتشر شده است امواج الكترومغناطيسي بر متابوليسم ناحيه‌اي در مغز تاثير گذارند بدون اينكه خطري براي كاربر داشته باشند. محققان عكس‌العمل مغز 47 فرد را حين حرف‌زدن با تلفن همراه به مدت 5 دقيقه ثبت كردند و بعد ميزان متابوليسم قند در مغز آنها را اندازه‌گيري كردند. نتايج نشان داد استفاده از تلفن سبب افزايش متابوليسم قند در ناحيه‌اي نزديك گوش مي‌شود به طوري كه متابوليسم قند در اين ناحيه 7 درصد بيش از ساير نقاط مغز است.
www.salamatiran.com

برچسب‌ها: استفاده, تلفن, همراه, مغز, فعال
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۰ساعت 21:54  توسط لاله  | 

آغوش باز ویندوز 7 برای همه نیازهای کامپیوتری

"از اواخر سال گذشته تاکنون اخبار زیادی در مورد نسخه جدید سیستم عامل مایکروسافت با نام7 Windows منتشر شد و انگیزه کاربران را برای دانستن اطلاعات بیشتر در مورد این سیستم عامل کامل و پیشرفته بیشتر کرد. نسخه آزمایشی7 Windows از حدود دو هفته قبل به صورت رایگان روی اینترنت قرار گرفت تا کاربران با بارگذاری و نصب آن، بتوانند اشکالات این سیستم عامل را مشخص کرده و مایکروسافت را در تکمیل آن کمک کنند.

گفتنی است نسخه آزمایشی یا Beta یعنی اینکه سیستم عامل ممکن است اشکال و خطا داشته باشد که تا پیش از رفع آنها نمی توان نسخه نهایی را ارائه کرد.

«استیو بالمر» مدیرعامل مایکروسافت چندی پیش اعلام کرد ویندوز 7 نسبت به نسخه ویندوز ویستا سریع تر و کاربری تر و استفاده از ابزارهای موجود در آن آسان تر خواهد بود. اینطور که از صحبت های وی استنباط می شود، مایکروسافت در حال حاضر از تلاش های خود برای احیا و ترمیم ویندوز ویستا که ژانویه سال گذشته عرضه شده بود دست کشیده است. بالمر در این باره توضیح داد: «قصد داریم بهترین نسخه از ویندوز را در طول حیات مایکروسافت طراحی و عرضه کنیم و تاکنون تلاش های بسیاری را برای آماده کردن آن انجام داده ایم. ویندوز 7 علاوه بر افزایش سرعت بوت در کامپیوتر های شخصی، کاربری آسان تری نسبت به نسخه های دیگر ویندوز دارد.»

ویندوز ویستا که سرنوشت آن از پیشتر مشخص بود و پس از جایگزینی با ویندوز XP بیشترین انتقادها را برای مایکروسافت به همراه داشت، این روزها باز هم از محبوبیت آن کاسته شده و کاربران برای استفاده از نسخه جدید تر آن با نام ویندوز7 لحظه شماری می کنند. در زمان ورود، مشکلات سازگاری نخستین کپی های ویستا و نیازمندی های سخت افزاری برای اجرای این سیستم عامل بسیاری از مصرف کنندگان را از خرید این ویندوز بازداشت اما نکته جالب این است که نسخه بتای ویندوز 7 توسط مرورکنندگان مورد تحسین و استقبال قرار گرفته است و اتفاق نظر بر این است که این سیستم عامل جدید بسیار امیدبخش است و مایکروسافت موفق شده باثبات ترین و پرسرعت ترین نسخه بتای ویندوز را در تاریخ فعالیت خود منتشر کند.

از زمان منتشر شدن نسخه بتای عمومی سیستم عامل ویندوز 7 به طور روزافزون بر محبوبیت آن افزوده شده و برخی از تحلیلگران به این نتیجه رسیده اند که ویندوز ویستا به عنوان یک سیستم عامل کاملاً شکست خورده محسوب می شود. درحقیقت مشکلات سازگاری به همراه ایرادهای دیگر در این سیستم عامل باعث شد رسانه های خبری ظرف مدت بسیار کوتاهی انتقادات شدیدی را از این محصول داشته باشند و از محبوبیت آن بین کاربران بکاهند اما بسیاری فراموش کردند مایکروسافت به سرعت و با انتشار به روزرسانی های بسیار به رفع این مشکلات پرداخت. با این حال، عقیده عمومی در مورد ویستا نتوانست با مجموعه به روزرسانی ها تغییر کند.

مایکروسافت دریافت که نمی تواند کار چندانی انجام دهد تا ویستا را سیستم عامل برتر در دنیا کند و در نتیجه این شرکت به طراحی نسخه جدید ویندوز7 پرداخت که به استدلال بسیاری رابط کاربری آن به همراه معماری پردازش هسته مرکزی ویستا است. با این حال، مایکروسافت تاکید دارد سیستم عامل جدید این شرکت بیشتر شامل تحول است تا انقلاب؛ به علاوه اگر کسی در مورد تاثیر انقلاب ویستا فکر کند درخواهد یافت که مایکروسافت کار درستی انجام داده است.

این روزها سر و صدا برای عرضه ویندوز 7 به اندازه ای بالا گرفته است که برخی از خبرنگاران این احتمال را مطرح کرده اند که ویندوز 7 سهم قابل توجهی از بازار جهانی سیستم عامل Mac OS X اپل را خواهد ربود. اما یک دید منطقی نیز می تواند وجود داشته باشد که طبق آن، ویندوز دیگر سیستم عامل پیش فرض رایانه دانسته نمی شود و مردم می دانند گزینه های زیادی وجود دارد که ثابت کرده اند باثبات و سریع هستند.

به طور حتم شرکت مایکروسافت با سیستم عامل جدید خود به اهداف از پیش تعیین شده دست خواهد یافت زیرا از آنجا که مایکروسافت پی برده است که ویندوز 7 بزرگ ترین بازار این شرکت است، به طور قطع بخش زیادی از طرفداران XP را متقاعد خواهد کرد تا به محیط جدید روی بیاورند.

مایکروسافت این روزها مدعی شده است با درس گرفتن از برخی نقاط ضعف ویندوز ویستا، ویندوز 7 را به گونه ای طراحی کرده که به بهترین نحو قادر به رفع و تامین نیازهای کامپیوترهای قابل حمل باشد.

ویندوز 7 بر خلاف ویندوز ویستا روی نوت بوک ها نیز از کارایی مناسب برخوردار است و عملکرد آن سریع و بدون هیچ گونه مشکلی انجام خواهد شد. مصرف کمتر منابع و انرژی در نوت بوک و اشغال کردن بخش کمتری از پردازنده و حافظه دستگاه در زمان انجام امور مختلف از دیگر مزایای ویندوز 7 برای کامپیوترهای همراه اعلام شده است. اینطور که مدیران مایکروسافت اعلام کرده اند، در صورت استفاده از ویندوز 7 روی یک نوت بوک، شارژ اولیه باتری برای مدت طولانی تری حفظ خواهد شد.

مایکروسافت به طور عمومی تاریخ عرضه نسخه نهایی ویندوز 7 را اوایل سال 2010 اعلام کرده اما تقویم داخلی این شرکت تاریخ انتشار برنامه ریزی شده را سوم ژوئن 2009 تعیین کرده است. این نسخه هفتمین نسخه از سیستم عامل ویندوز است به همین دلیل نام آن را ویندوز 7 گذاشته اند. شرکت مایکروسافت برای نخستین بار ویندوز 7 را در «کنفرانس طراحان حرفه ای» و «کنفرانس مهندسی سخت افزار ویندوز» نمایش داد.

آخرین خبرهای رسیده نشان می دهد، مایکروسافت قصد دارد شش نسخه از ویندوز 7 عرضه کند. «مایک یبارا» مدیر مرکز تولید Windows در مایکروسافت گفت: «ما تحقیقات وسیعی را در این زمینه انجام داده و گفت وگوهای فراوانی را با شرکای خود که در زمینه سخت افزار فعالیت می کنند و همچنین با کاربران انجام دادیم. بزرگ ترین چالش ما این است که بیش از یک میلیارد مشتری داریم. اینکه ما بتوانیم همه آنها را با یک نسخه از سیستم عامل خود راضی کنیم بسیار دشوار است. ما مشتریانی داریم که می خواهند همه قابلیت ها و امکانات سیستم عامل را در اختیار داشته باشند و بیشتر مشتریان معلوم و عادی ما اعلام کرده اند سیستم عاملی می خواهند که با آنها رشد کند.»

مایکروسافت اعلام کرد تاکید اصلی خود را بر دو نسخه Windows7Home Premiu برای بخش زیادی از کاربران و Windows 7 Professional برای کاربران تجاری قرار داده است. اینها به دو نسخه سیستم عامل Windows XP برمی گردند که دو نسخه آن شامل Home و Professional می شد.

به هر حال مایکروسافت به پشتیبانی خود از چهار نسخه دیگری که برای Windows Vista ارائه کرده بود، ادامه خواهد داد. این گزینه ها شامل نسخه های Home Starter Edition Basic مخصوص کشورهای در حال توسعه،Enterprise و Ultimate می شوند.

در مقایسه، شرکت اپل در هر بار عرضه تنها یک نسخه از سیستم عامل Mac OS X را وارد بازار می کند. این سیستم عامل مشتریان بسیار کمتری نسبت به Windows دارد و بر اساس برخی تخمین ها، تعداد مشتریان آن در سراسر دنیا بین 30 تا 50 میلیون نفر است


funpatogh . com


برچسب‌ها: آغوش, ب, ویندوز, برای
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۰ساعت 20:57  توسط لاله  | 

ویژه نامه بیست و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر

نشست مطبوعاتی فیلم شکوفه های سنگی


لیست عوامل .گالری عکس

مهر- عزیزالله حمیدنژاد، نویسنده و کارگردان در ابتدای نشست با ابراز خوشحالی از اکران فیلم برای منتقدان گفت: این فیلم اثری مستقل از«اشک سرما» بود که زودتر از آن فیلم تولید شد. فیلمنامه «شکوفه‌های سنگی» در سال 81 نوشته شد، اما در سفرهایی که به منطقه داشتم با آشنایی بیشتری که به دست آوردم، آن را بازنویسی کردم. این فیلم به لحاظ فیلمنامه و سبک، کاری غیرکلاسیک و غیرمتعارف است و البته تصویر کردن آن جسارت می‌خواست. سفرهای مختلفی داشتم تا این ایده شکلی قابل تعریف پیدا کند و به نگارش درآید و البته به این هم آگاه بودیم که هرکسی از این فیلمنامه لذت نخواهد برد، چراکه همه چیز در اجرا معنا پیدا می‌کند.

وی در ادامه پیرامون انتخاب بازیگران فیلم گفت: برای انتخاب بازیگران فیلم، شهرهای زیادی را جست‌‌وجو کردیم. مطالعه و تحقیق کردیم و تست گرفتیم و آقای پناهی به لحاظ فیزیک و استعداد، بهترین انتخاب بودند. ما با ایشان تمرین‌های دشواری داشتیم که اگر صبوری و متانت ایشان نبود و نزدیکی‌شان به نقش، کار پیش نمی‌رفت. این‌که چرا سراغ نابازیگران رفته‌‌ام نوع قصه و جغرافیای آن منطقه می‌طلبید و البته بودجه و فرصت زمانی هم که داشتیم در آن تأثیر داشت.

حمید نژاد یک تابلوی نقاشی را زمینه ساز  شکل‌گیری « شکوفه‌های سنگی » دانست و گفت: این نقاشی تصویری از زن و مردی هیزم‌شکن را در خو جای داده بود، این نقاشی، کار آقای فریدون عبداللهی بود و سکانسی که «آدان» آن زن و مرد هیزم‌شکن را می‌بیند و طرح می‌زند روز آخر فیلمبرداری شد. خوب شد که برف می‌بارید چون ما کاملا به فضایی برفی و زمستانی نیاز داشتیم. جا دارد از اقدامات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تشکر کنم، این نوع سینما نیاز به ریسک و حامی دارد. مرکز این کار را کرد، نه فقط برای من که برای خیلی از فیلم‌ها. در کنار سینمای بدنه و تجاری، این نوع سینمای غیرمتعارف نیز باید جایگاه خود را داشته باشد و بتواند باب جدیدی را باز کند؛ یعنی تولید فیلم غیرمتعارف با بودجه مناسب و اندک.

در ادامه نشست محمد پناهی سردشتی، بازیگر نقش خلیفه میرزا گفت: من تجربه سینمایی نداشتم ولی البته در دوره دبستان و دبیرستان تمرین تئاتر کرده بودم و با توضیحات آقای حمیدنژاد به نقش در «شکوفه‌های سنگی» نزدیک شدم و البته راهنمایی و کمک آقای علی رویین‌تن هم بود.

به گزارش مهر بردیا کیارس، آهنگساز فیلم نیز در مورد ساختار موسیقیایی فیلم گفت: در موسیقی فیلم از آواها و تم‌های محلی کردستان و سازهای محلی استفاده کرده‌ام و نقش اصلی را ساز تنبور و بالابان ایفا می‌کرد. با گفت‌وگوهایی که با آقای حمیدنژاد داشتم، متوجه شدم که ایشان می‌خواهند موسیقی همراه‌کننده فیلم باشد.

همچنین ایرج شفایی، تدوین‌گر فیلم دیگر میهمان نشست ، « شکوفه‌های سنگی »، را  کاری غیرمتعارفی خواند و گفت : انرژی زیادی را صرف آن کردم، چون بخشی از فیلم حالت مستند و بخشی شکل داستانی داشت و البته من تصویر و نماهای زیادی داشتم نهایتا باید آن‌قدر انتخاب دقیق می‌شد تا بتوانم به مفهوم فیلم وفادار بمانم و به نظرات و نگاه آقای حمیدنژاد برسم.

در پایان نشست علی رویین‌تن، مجری طرح فیلم گفت: اگر سینما را به یک انسان تشبیه کنند، آرمان او فیلمنامه می‌شود، کارگردان مغز و فیلمبردار چشم اوست، صدابردار گوش و تولید قلب این انسان است که باید به همه اعضای بدن خون برساند. این خون‌رسانی باید درست و به‌موقع باشد. مجری طرح خوب باید اشراف بر معنا داشته و توانایی کمک‌رسانی به همه بخش‌ها را نیز داشته باشد. درست است که دست‌اندرکاران فیلم اولین تجربه حضور در یک فیلم سینمایی را سپری کرده‌اند ولی شبیه جواهراتی بودند که غبار گرفته‌‌اند. حمیدنژاد غبارها را پس زد.

او گفت: این فیلم تنها فیلمی در ایران است که در 3 فصل و با مشقات فراوان به ثمر نشست. وی در ادامه از سعید ملکان گریمور و جلال ساعدپناه دستیار کارگردان تشکر کرد.

رویین‌تن در پایان گفت: فیلم ما در سه فصل تولید شده است و تنها فصل گرما را کم دارد. جای خالی این فصل نیز با حضور تماشاگران پر می‌شود.

ویژه نامه بیست و سومین جشنواره بین المللی فیلم فجر

برچسب‌ها: ویژه, نامه, بیست, سومین, جشنواره
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۰ساعت 18:50  توسط لاله  | 

مهران مدیری

"

نام: مهران مدیری

تاریخ تولد: 1340

...............................................

متولد 1340 در تهران.

دیپلم.

فعالیت هنری اش را از تئاتر آغاز کرد و در رادیو ادامه داد.

با نوروز  72 خوش درخشید و سپس در تمام برنامه های طنزی که خود کارگردانی و بازی کرد، موفق بود.

او در دومین مجموعه تلویزیونی که تنها به عنوان بازیگر حضور داشت - دردسر والدین - باز هم موفق بود!

آخرین کار او که پاورچین نام دارد توانست در پخش همزمان با سری سوم زیر آسمان شهر - ضعیف ترین قسمت این سری - گوی رقابت را از آن خود کند. مجموعه طنز پاورچین در نیمه دوم سال 81 چنان در میان بینندگان تهرانی طرفدار پیدا کرد که خاطره جنگ 77 را در اذهان زنده کرد. مهران مدیری با هوش و خلاقیت خود به همراه سرپرستی نویسنده خوش ذوقی چون پیمان قاسم خانی و هنرنمایی بازیگران توانایی مثل جواد رضویان، شقایق دهقان، سحر زکریا، سحر ولدبیگی و ... هر شب خنده ای از ته دل را برای بیننده به ارمغان می آورد.

مهران مدیری در دو فیلم سینمایی هم بازی کرده است. یک فیلم عاشقانه به نام دیدار در سال 1372 و یک کمدی به نام توکیو، بدون توقف در سال 1381.

او قصد دارد بزودی اولین فیلم سینمایی خود را کارگردانی کند.funpatogh . com


برچسب‌ها: مهران, مدیری
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۰ساعت 13:55  توسط لاله  | 

خانه دوم خانم ها

خانه دوم خانم ها

آشپزخانهروزی یک بار روی سماور و کتری، پارچه مرطوب بکشید و با حوله نرم، خشک کنید، در مورد سماور برقی جهت انجام این
 
کار حتماً دو شاخه سماور را از پریز بیرون بکشید.
 
برای از بین بردن جرم آهکی داخل سماور و کتری مخلوطی از سرکه و آب را به نسبت مساوی در آن بریزید و به مدت نیم
 
ساعت بجوشانید، خواهید دید که جرم ها از دیواره کنده خواهد شد. روش دیگر برای از بین بردن جرم آهکی این است که
 
چند دقیقه سماور یا کتری را بدون آب حرارت دهید، سپس داخل آن را با آب سرد پر کنید. آب و جرم های جدا شده را
 
خالی کرده و داخل آن را بشویید.
روی پیشخوان کابینت  و سایر وسایلی که در آشپزخانه هستند با یک محلول ملایم و ساده ضد عفونی شوند.برای تمیز کردن کارد و چنگال میوه خوری هرگز آنها را در آب خیس نکنید و همراه ظرف های دیگر شستن آن را به بعد
 
موکول نکنید، زیرا تیغه و دسته آن زیبایی خود را پس از مدتی از دست خواهد داد. پس از هربار استفاده آن را با آب ولرم و
 
مایع ظرفشویی و اسکاچ نرم شستشو دهید و بلافاصله به طور کامل خشک کنید.
 
از آنجا که بر اثر رطوبت ، گرما و تاریکی در جاهای مختلف قارچ رشد می کند و باعث بیماری می شود باید هر چند وقت یک
 
بار روی پیشخوان کابینت  و سایر وسایلی که در آشپزخانه هستند با یک محلول ملایم و ساده ضد عفونی شوند.
آشپزخانه برای تهیه این محلول مقداری آب گرم را در ظرفی بریزید و در آن یک قاشق چایخوری جوش شیرین ریخته سپس به آن یک
 
قاشق غذاخوری صابون مایع و یک قاشق الکل سفید اضافه نمایید. حال با یک ابر این محلول را به روی سطوح مختلف
 
بکشید . چند دقیقه صبر کنید و با شستن همان ابر مواد را روی سطوح کاملا پاک کنید و بلافاصله با استفاده از یک پارچه
 
نخی که آب را خوب به خود جذب کند  روی تمام سطوح را کاملا خشک کنید، چرا که رطوبت عامل ایجاد قارچ ، کپک و رشد
 
باکتری هاست. جهت انجام این کار می توانید از 72 پیمانه بوراکس که آن را در یک گالن آب داغ ریخته اید هم استفاده کنید.
 

منبع: آفتاب- مخابرات
تنظیم برای تبیان:کهتری
 


مقالات مرتبطآشپزخانه من
تأثیر رنگ در آشپزخانه
نگهداری وسایل آشپزخانه
آشپزخانه ای نوبدون هزینه
ابتکارهایی برای آشپزخانه

خانه دوم خانم ها

برچسب‌ها: خانه, دوم, خانم, ها
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۰ساعت 13:45  توسط لاله  | 

بزرگداشت حافظ

حافظ از چه شاعرانی تأثیر پذیرفته است

· تأثیر پذیری حافظ از سعدی شیرازی

· تأثیر پذیری حافظ از  نظامی گنجوی

· تأثیر پذیری حافظ از عطار نیشابوری

· تأثیر پذیری حافظ از خواجوی کرمانی

یکی از ابواب مهم حافظ شناسی کندو کاو در کم و کیف تأثیر سخن پیشینیان بر سخن حافظ است. این بحث و فحص از یک سو تا حدودی اعجاب ما را به هنرمندی حافظ کاهش می دهد؛ چرا که پیشینه بسیاری مضامین و اندیشه ها و صنایع و ظرایف شعری او را در آثار پیشینیان می یابیم. ولی از سوی دیگر تعجب و اعجاب دیگری در ما برمی انگیزد که پی می بریم حافظ تا چه حد سخن شناس و طبعش نسبت به ظرایف آثار دیگران حساس بوده است. چنانکه به حق مشهور است، حافظ اغلب، بلکه همه مضامین یا صنایع مقتبس از دیگران را از صاحبان اصلی آنها بهتر ادا می کند. تصور نمی کنم که حافظ حتی یک مضمون مقتبس را به خوبی اصل اولیه اش، و خوبتر از آن باز آفرینی و تکمیل نکرده باشد. مهم این است که آنچه خوبان در مجموع دارند، حافظ به تنهایی دارد.

در این بحث مراد از پیشینیان، بزرگان سخن فارسی است که عصرشان مقدم بر حافظ بوده؛ همچنین توسعاً معاصران او را نیز در نظر داشته ایم، که بعضی از آنها اگر هم شاعر طراز اول شمرده نمی شوند، ولی بده و بستان هنری حافظ با آنها به میزان قابل توجهی بوده، نظیر کمال خجندی، شاه نعمت الله ولی، عماد فقیه و سلمان.

اگر سخن را از رودکی آغاز کنیم باید گفت حافظ به شعر رودکی- که در عصر حافظ بسی بیشتر باقی مانده بوده تا عصر ما- نظر داشته است. و این حکم دو شاهد دارد. نخست شباهت بیان استوار تغزلی حافظ به بافت کلام پخته و پرورده رودکی. دوم تضمین مصراع همین «ترک سمرقندی» که حافظ خاطر خود را به او می دهد و می گوید: کزنسیمش «بوی جوی مولیان آید همی».

شعر منوچهری با آن همه گل افشانی و شاد خواری و طربناکی که دارد. از نظر اوزان و الفاظ و تعابیر تأثیر مستقیمی بر شعر حافظ نداشته است. بلی تأثیر او غیر مستقیم است. فضای طبیعت پرست طربناک آکنده از بانگ نوشانوش منوچهری، تعالی دیگری جز فضای شعر حافظ ندارد. اعتنا به خمریه سرایی را حافظ از تلفیق ابونواس، منوچهری و ابن فارض و نزاری قهستانی به دست آورده است و البته با نظر به خرابات بر وری سنائی.

تأثیر فرخی و عنصری بر حافظ معلوم نیست. شاعر مهم دیگری که هیچ تأثیر بر حافظ نداشته ناصرخسرو علوی است. از شاعرانی که تأثیر مسلم و ژرف و سازنده بر حافظ داشته است خیام است، با همان رباعیات اندک شمار عالمگیر و در کتاب حاضر به اندیشه ها و مضامین خیام وار حافظ، در جای خود، ذیل بعضی غزلیات، اشاره کرده ایم.

جای بسی تعجب است که شاعر عظیم الشأنی چون مولوی – چه در مثنوی، چه درغزلها – تأثیری بر حافظ نداشته است. البته ممکن است این حکم بنده از سر تحقیق نبوده و بیشتر حدس آمیز و برخاسته از بررسی اجمالی و ارزیابی شتابزده باشد.

در پایان این مقدمه دو نکته شایان تذکر است:

1) در مورد استقبالهای محتمل حافظ از غزل یا قصیده پیشینیان، یا به عبارت دیگر در مورد شباهتهای وزن و قافیه و ردیف غزل حافظ با غزل و قصیده آنان، برای پرهیز از اطناب فقط مطلع غزل یا قصیده پیشینیان یاد می شود. فی المثل مطلع این غزل سنائی نقل می شود که:

الا ای دلربای خوش، بیا کامد بهاری خوش         شراب تلخ ما را ده که هست این روزگاری خوش

(دیوان، ص 909)

و به کمک کلید وزن و ردیف و قافیه به آسانی می توان غزل مشابه حافظ را که هم وزن و هم قافیه و هم ردیف با این غزل است، در دیوان طبع قزوینی، یا طبعهای دیگر پیدا کرد.

2) دراین بخش فقط شباهتهای عمده هر شاعر با حافظ سنجیده و بیان شده است، و سایر وجود تأثیرات در سراسر کتاب حاضر در جای مناسب هر یک پخش شده است. لذا تکمّله این بخش و این بحث مراجعه به فهرست اعلام حافظ نامه، ذیل نام هر یک از این 17 شاعر است. تا بتوان به همه مواردی که برای شرح یک لفظ یا تعبیر یا مفهوم کلیدی حافظ به لفظ و تعبیر و مفهوم قدما استشهاد شده دست یافت.

منبع : حافظ نامه(جلد1)- بهاءالدین خرمشاهی


بزرگداشت حافظ

برچسب‌ها: بزرگداشت, حافظ
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۰ساعت 12:51  توسط لاله  | 

سیر کردن در آهنگ‌های معروف وطنی!

سیر کردن در آهنگ‌های معروف وطنی!

برخلاف تصور خیلی‌ها، ‌«ای ایران» هیچ وقت سرود ملی ایران نبوده ولی یکی از سروده‌های وطنی بوده که حتی از سرودهای ملی ایران هم معروف‌تر شده است. داستان ساخت این آهنگ هم برمی‌گردد به...
  نام جاوید وطن... حالا که سمفونی خلیج فارس سالار عقیلی با تمی وطن پرستانه منتشر شده، سیر کردن در آهنگ‌های معروف وطنی، حال و هوای خوبی دارد فقط کافی است بروید یکی از این کنسرت‌های ارکستر‌های بزرگ تا دستتان بیاید موسیقی وطن‌پرستانه یعنی چه. کافی است در یک سالن بزرگ، قاتی یک مشت آدم نشسته باشید تا وقتی تصنیف‌های وطنی شروع می‌شود، ببینید چه شوری ملت را بر می‌دارد. تا به خودتان می‌آیید، می‌بینید همه دارند با ارکستر همراهی می‌کنند و طنین «نام جاوید وطن ..» و امثالهم، سالن را پر کرده است. موسیقی‌هایی که تم وطن پرستانه دارند، همیشه محبوبند چون عرق وطن‌پرستی در آدم‌ها کم و زیاد دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد. این روزها یکی از آلبوم‌های پر فروش، «سمفونی خلیج فارس» است، آلبومی که پیش از این به مناسبت روز ملی خلیج فارس و همزمان با «اولین همایش خلیج فارس» رونمایی شد و در آن قطعاتی همچون «سرود دانش» و «خلیج فارس» از ساخته‌های فخرالدینی و «ای ایران» بر اساس اشعاری از احمدی جلالی، شفیعی کدکنی، علی غضنفری و گل گلاب، توسط 50 نوازنده به رهبری فرهاد فخرالدینی اجرا شد. حالا آخرین آلبوم سالار عقیلی، روی پیشخوان فروشگاه‌های محصولات فرهنگی است و ما به بهانه این آلبوم تازه وارد، مروری کرده ایم توی قطعه‌های معروف وطن پرستانه‌ای که برای خیلی از ما نوستالژی شده اند و البته آثاری واقعا شنیدنی هستند. احساسات ناسیونالیستی‌تان را رها کنید،‌موسیقی وطن پرستانه حرف ندارد.   وطن- همایون شجریان
وقتی خبرش پیچید که قرار است همایون شجریان با گروه دستان همکاری کند، همه منتظر آن بودند که کار‌های متفاوتی را بشنوند. همایون، جوانی بود به دنبال تجربه‌های جدید و گروه دستان هم یکی از بهترین گروه‌های موسیقی ایرانی که همیشه کار‌های نو و متفاوتی را ارائه می‌داد اما به نظر خیلی‌ها، نقطه اوج این همکاری اجرای تصنیف «ای وطن» ساخته سعید فرج پوری و روی شعری از سیاوش کسرایی بود، قطعه ای که شاید بتوان آن را گل سر سبد تمام قطعاتی خواند که همایون شجریان با گروه دستان اجرا کرده است. شعر فوق العاده به علاوه آهنگسازی ویژه ای که فرج پوری روی آن انجام داده، بیش از هر چیز دیگری باعث شده تا این آهنگ خاطره انگیز شود.
زمزمه: وطن/ وطن/ نظر افکن به من که من/ به هر کجا غریب وار/ که زیر آسمان دیگری غنوده‌ام/ همیشه با تو بوده ام....   وطن من- ایرج بسطامی
ایرج بسطامی بیشتر از آن که آلبوم‌هایش معروف باشند، تک آهنگ‌هایش مشهور شده اند، معروف‌ترین تک آهنگی که از ایرج بسطامی به یادگار مانده و اصلا خیلی‌ها او را با آن می‌شناسند، همان آهنگ معروف «وطن من» است. پرویز مشکاتیان خدا بیامرز، یکی از بهترین آهنگ‌هایش را روی این قطعه ساخته و شعر آن از ملک‌الشعرای بهار است. حالا دیگر نه خواننده و نه آهنگساز این قطعه بین ما نیستند ولی گوش سپردن به آن، بد جوری حال و هوای آدم را عوض می‌کند.
زمزمه: ای وطن من/ ای گشته به مهر تو عجین جان و تن من/ دور از تو گل و لاله و سرو و سمنم نیست/ ای باغ و گل و لاله و سرو و سمن من   سپیده- محمدرضا شجریان
قدیمی تر‌ها کاست‌های شماره دار گروه چاووش را بیشتر از من و شما یادشان می‌آید. بیشتر آهنگ‌های این گروه که از ترکیب گروه عارف به سر پرستی پرویز مشکاتیان و گروه شیدا به سرپرستی محمدرضا لطفی و چند تا هنرمند دیگر تشکیل شده بود، در زمینه انقلاب و جنگ و فضای آن دوره بود. یکی از معروف‌ترین آن آهنگ‌ها که امسال در جریان انتخابات خیلی معروف و خبرساز شد، آهنگ «سپیده» (ایران ای سرای امید) بود که محمدرضا لطفی آن را روی شعر از ه.الف. سایه (هوشنگ ابتهاج) ساخته است. قطعات آلبوم سپیده همگی وطنی هستند اما این آهنگ از همه معروف‌تر است. به غیر از این آهنگ، یک تک آهنگ دیگر به نام «ایرانی» (ایرانی به سر کن خواب مستی) هم در این آلبوم وجود دارد. این آلبوم توسط گروه شیدا اجرا شده و اولین بار به نام چاووش 6 انتشار پیدا کرد.
زمزمه: ایران ای سرای امید/ بر بامت سپیده دمید/ بنگر کزین ره پر خون/ خورشیدی خجسته رسید   همه جان و تن- سالار عقیلی
اولین بار این فرانسوی‌ها بودند که برای خود شیرینی وقتی مظفرالدین شاه می‌خواست وارد پاریس شود، این آهنگ را با مارش نظامی نواختند. البته آن زمان شعری درکار نبود، تنها یک قطعه خشک و  خالی حماسی بود که موسیو لومر (موسیقی دان نظامی فرانسوی  اعزامی به ایران در دوره قاجار) آن را برای پیانو ساخته بود و بعد از این که شاه از آن خوشش آمد، تبدیل شد به سرود ملی ایران. بعد از انقلاب، ارکستر ملل تصمیم گرفت که این آهنگ را بازخوانی کند و آن را بر اساس شعری از بیژن ترقی (صبح امید وطن) تنظیم کردند و توسط سالار عقیلی اجرا شد.
زمزمه: نام جاوید وطن ،‌صبح امید وطن،‌ جلوه کن در آسمان همچو مهر جاوان... همه جان و تنم وطنم....   ای ایران- غلامحسین بنان
برخلاف تصور خیلی‌ها، ‌«ای ایران» هیچ وقت سرود ملی ایران نبوده ولی یکی از سروده‌های وطنی بوده که حتی از سرودهای ملی ایران هم معروف‌تر شده است. داستان ساخت این آهنگ هم برمی‌گردد به جنگ جهانی دوم و زمانی که متفقین ایران را تصرف کرده بودند. حسین گل گلاب که یکی از شاعران معروف زمان خودش بوده، این شعر را می‌سراید و برای روح الله خالقی می‌برد. خالقی هم با توجه به حال و هوای آن روز ایران، یک آهنگ دشتی روی آن می‌سازد. باز هم بر خلاف تصور خیلی‌ها، غلام حسین بنان اولین کسی نیست که این آهنگ را اجرا کرده است. این سرود برای اولین بار در 27 مهر 1323 در تالار دبستان نظامی دانشکده افسری و به صورت کر اجرا شده است. بعد‌ها این آهنگ توسط بنان، شجریان، ناظری، قربانی، عقیلی و خوانندگان دیگر بازخوانی شده است. «ای ایران» در سال 1960 در کنفرانس بین المللی بررسی سرود‌های ملی، به عنوان یکی از پرتاثیرترین سرود‌های ملی کشور‌ها انتخاب شد. زمزمه: ای ایران ای مرز پر گهر، ای نامت سرچشمه هنر، دور از تو اندیشه بدان،‌ پاینده مانی و جاودان ....   گوهر تابان- محمد نوری
در بین تمام خواننده‌های کلاسیک خوان، محمد نوری بیشترین آهنگ‌های وطنی را خوانده است. آهنگ‌هایی مثل «سرزمین محبوب من» از آلبوم «شکوفه در شکوفه»،‌ «ایران ایران» از آلبوم «دلاویزترین» یا «ای وطن» از آلبوم «آوازهای سرزمین خورشید» که قدیمی‌ترین آن‌هاست. اما معروف ترین آهنگ وطنی ای که محمد نوری اجرا کرده و تا به حال هم منتشر نشده است، در همایش چهره‌های ماندگار سه سال پیش اجرا شد. البته قطعه «ای ایران ایران» هم آن قدر از رادیو و تلویزیون پخش شده که دیگر سر زبان خیلی‌هاست. زمزمه: ما برای آن که ایران گوهری تابان شود/ خون دل‌ها خورده ایم/ خون دل‌ها خورده ایم....  

سیر کردن در آهنگ‌های معروف وطنی!


Seemorgh . com


برچسب‌ها: سیر, کردن, آهنگ‌, معروف, وطنی
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۰ساعت 9:56  توسط لاله  | 

زندگی بدون دیدن

 زندگی بدون دیدن


سلامت فرزندان، برای پدر و مادر از اهمیت فراوانی برخوردار است. به همین دلیل اگر فرزندان دچار مشکل و معلولیتی مثل نابینایی شوند، بهار زندگی آن‏ها تبدیل به خزان می‏شود و اگر این مشکل از طرف پدر و مادر و بی‏دقّتی آن‏ها باشد، با توفان ملامت‏های دیگران و شلاّق سرزنش‏ها مواجه خواهند شد.
کودکان نابیناپس بر پدر و مادر ضروری است که با انجام مشاوره‏های مختلف، استفاده از اطلاعات و جزوات مراکز مربوطه مثل بهزیستی، از معلولیت‏های فرزندان خود مثل نابینایی، ناشنوایی و... جلوگیری کنند. آن‏ها می‏دانند که کسب اطلاعات پزشکی مربوط به سلامت فرزندان، حتی از تهیه غذا، پوشاک و مسکن آن‏ها مهم‏تر است.
 
مهمترین وسیله یادگیری برای کودک ،بینایی است.اما کودکی که نابینا به دنیا آمده ویا در سالهای اولیه کودکی نابینا شده تا با شی ء ملموس برخورد نکند یا در باره آن مطالبی نشنود از وجود آن شی باخبر نمی شود.حرکت به سوی آن شیءرا هم انجام نخواهد داد، مگر آنکه دائما تشویق شود.((تشویق مهمترین و بهترین کمکی است که هر پدر و مادری می تواند به فرزند نابینایش بکند))،تشویق به اینکه با اطمینان و بدون کمک دیگران حرکت کند.((حرکت باعث یادگیری کودک می گردد)).
 

عواملی وجود دارد که مانع حرکت کودک نابینا و جستجوی او در محیط می شود:


1- تر س کودک از تصادف با اشیاء2- نگرانی کودک از حرکت به سوی اشیاءناآشنا
 3- احساس عدم نیاز کودک به حرکت . همزمان با حرکت آزادانه و مستقل ،کودک نابینا باید یاد بگیرد آنچه را که افراد بینا با بینایی خودکشف می کنند ،او از طریق سایر حواس خودش در یابد.تربیت حواس به ویژه شنوایی،لامسه و بویایی به کودک نابینا کمک می کندتا بسیاری از چیزها را تشخیص دهد.اگر از همان ابتدا کودک مستقل تربیت شده باشد،بعدها هم می تواند منزل را بسوی محل کار ،دانشگاه و...ترک کند و هم مواظب خودش باشد .
 
برای محافظت كودك از خطر، تنها كشیدن حصاری امن دور او كافی نیست، بلكه بایدكوشید او را از محیط بسته و تاریكی كه در آن محصور است، خارج ساخت و با محیط اطراف آشنا كرد، با اسباب بازیهای صدا دار و عروسك و حیوانات مأنوس و علاقه‌مند كرد و به او یاد داد كه آنها را لمس كند، تكان بدهد و بدون بدون هراس به صدای آنها گوش دهد. بدین‌ترتیب می‌توان به علاقه كودك به اسباب بازیها كه آنها را از طریق حس لامسه یا شنوایی درك می‌كند، پی برد..
کودکان نابینا 
طفل نابینا اگر مادرش را نمی‌بیند، ولی صدای او را می‌شنود و حضورش را احساس می‌كند و در آغوش پرمهرش موقع شیر دادن، او را لمس می‌كند. تماس با بدن مادر جزء احساسات ضبط شده در مغزش قرار می‌گیرد.
 
از سوی دیگر قدرت لامسه به كمك او می‌شتابد، انگشتانش گهواره، ملحفه و بازیچه‌هایی را كه به او داده می‌شود، لمس می‌كند و بدین طریق می‌تواند اشیای پیرامون خود را تمیز بدهد. بدین ترتیب كودك نابینا خود را در دنیای دیگری می‌گذارد؛ دنیای خارج، همان دنیایی كه بینایان نیز با آن سر و كار دارند.
 

برای محافظت كودك از خطر، تنها كشیدن حصاری امن دور او كافی نیست، بلكه بایدكوشید او را از محیط بسته و تاریكی كه در آن محصور است، خارج ساخت و با محیط اطراف آشنا كرد، با اسباب بازیهای صدا دار و عروسك و حیوانات مأنوس و علاقه‌مند كرد و به او یاد داد كه آنها را لمس كند، تكان بدهد و بدون بدون هراس به صدای آنها گوش دهد
 در دوره قبل از كودكستان، بازی و همكلامی نقش مهمی در تكوین شخصیت كودك دارد. تشویق كودك به بازی با افراد همسال خود و حرف زدن با آنها، او را فردی اجتماعی، متكی به نفس و با شخصیتی مستحكم بار می‌آورد. در این مرحله هرچه كودك نابینا را به فعالیت بیشتر واداریم، آینده‌ای بهتر (یعنی استقلال در زمینه‌های مختلف) را برایش ایجاد كرده‌ایم. نباید دست و پای او را در زنجیرهای محدودیت بست. باید او را حمایت و راهنمایی كرد و در تقویت قوه ادراكه یاری‌اش كرد و از این راه، دنیای تخیلی (فانتزی) او را تعدیل نمود و به دنیای واقعی رهنمونش ساخت.
 

فرآوری : کهتری

بخش خانواده ایرانی تبیانمنابع:
محمدرضا صدیق-  تعلیم و تربیت استثنایی
children.blogfa
‌دكتر فریدون سمیعی- اطلاعات
کتاب حرکت وجهت یابی
 
.SendToNetwork { width: 70px; clear: right; height: 16px; border: 1px solid #8A9CC2; direction: rtl; text-align: right; padding: 5px; font-size: 8pt; background: #EAE7D6; float: left; margin: 5px 10px; } .SendToNetwork_text, .SendToNetwork_icon { float: right; } .SendToNetwork_text { width: 50px; margin-top: 2px; line-height: 1; } .SendToNetwork_icon { width: 20px; } .SendToNetwork_icon img { cursor: pointer; } a img { border: none; } ارسال به شبکه اجتماعی تبیان function SendToWall() { var type = "1"; var id = ""; id = "162565"; if (id == "") id = "162565"; $.ajax({ type: "POST", url: "/webservices/Socialnetwork/SocialNetwork.asmx/SendToWall", data: "{ ID:"+id+", Type:"+type+"}", contentType: "application/json; charset=utf-8", dataType: "json", success: function (recdata) { var i = recdata.d; if (i == -1) ShowMessage("warning", "لطفاً ابتدا در سیستم شناسایی شوید."); if (i == -2) ShowMessage("success", "شما عضو شبکه اجتماعی تبیان نمی باشید."); if (i == 0) ShowMessage("success", "ارسال به شبکه اجتماعی تبیان با موفقیت انجام شد."); }, error: AjaxFailed }); function AjaxFailed(result) { ShowMessage("error", "برای ارسال لطفا ابتدا به شبکه اجتماعی تبیان بپیوندید."); } } function ShowMessage(MessageType, MessageText) { var w = ($(window).width() / 2) - 200; $("body").append("
" + MessageText + ""); $("div[id=" + MessageType + "]").slideDown(500).delay(3000).slideUp(500); }برچسب‌ها: زندگی, بدون, دیدن

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۰ساعت 5:50  توسط لاله  | 

دايي و كريمي با هم آشتي مي‌كنند

علی دایی در برنامه 90 دیشب کریمی را یکی از بهترینهای تاریخ خواند و گفت: من به خاطر اصولم چون او به دعوتم جواب نداد دیگر به تیم ملی دعوتش نکردم
اختلاف آجورلو و علي كريمي اگرچه رابطه اين دو را خراب كرده است اما گويا اين اتفاق در حال رقم زدن اتفاقي بزرگ است و دو بازيكن بزرگ تاريخ فوتبال ايران در يك قدمي آشتي با يكديگر قرار دارند.
گل ـ شايعه بسيار جدي بين دوستان مشترك علي دايي و علي كريمي وجود دارد كه اين دو خيلي زود در محفلي با يكديگر آشتي خواهند كرد. در اين مدت علي دايي حمايت همه جانبه‌اي نسبت به علي كريمي و اتفاقي كه برايش رخ داده است داشته است و حتي دايي اختلافات گذشته را كنار گذاشته و از كريمي به نيكي ياد مي‌كند.
حرف‌هاي دايي سرآغاز يك رابطه جديد است كه مي‌تواند دو بازيكن بزرگ آسيا را باز هم به هم نزديك كند.
دايي و كريمي محبوب سكوهاي قرمز
علي دايي در بازي پرسپوليس ـ راه آهن تنها فرد محبوب سكوها بود و در طول بازي تنها كسي كه به طور كامل تشويق شد سرمربي پرسپوليس بود كه حتي زماني كه پرسپوليس به گل مي‌رسيد، تماشاگران بازيكن زنده گل را تشويق نمي‌كردند و علي دايي را مورد حمايت خود قرار مي‌دادند

در مقاطع كوتاهي و فقط براي چند لحظه در طول بازي حقيقي و حبيب كاشاني هم مورد تشويق قرار گرفتند اما محور اصلي تشويق تماشاگران پرسپوليس علي دايي بود. درست مثل بازي استيل آذين ـ مس عليرغم حضور پروين تماشاگران فقط علي كريمي را تشويق مي‌كردند و فقط در مقطع كوتاهي پروين هم تشويق شد.


دايي و كريمي با هم آشتي مي‌كنند


persianv


برچسب‌ها: دايي, كريمي, هم, آشتي, مي‌كنند
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و هشتم اسفند ۱۳۹۰ساعت 3:59  توسط لاله  | 

سالاد روس

سالاد روس

مواد لازم


 2لیوان

سیب زمینی پخته و خرد شده

1 لیوان

نخود سبز پخته

یک دوم لیوان

لبو یا هویج پخته و خرد شده

1 لیوان یا 1 قوطی تن ماهی

کالباس خرد شده یا تن ماهی

یک دوم لیوان

سبزی خرد شده( نعناع، جعفری و ترخون)

یک دوم لیوان

خیارشور

3 تا 4 قاشق غذا خوری

سرکه

یک دوم شیشه سس280 گرمی

سس مایونز

به مقدار کافی

نمک و فلفل

طرز تهیه:

سیب زمینی پخته را با نخود سبز پخته، لبو یا هویج پخته ( در تابستان بجای لبو از هویج می توان استفاده کرد) و کالباس یا تن ماهی بدون روغن مخلوط می کنیم.سس مایونز را با سرکه، نمک، فلفل و سبزیجات خرد شده و خیار شور مخلوط می کنیم . مواد قبلی را داخل سس ریخته و بهم می زنیم سالاد را در یک ظرف ریخته و می توان روی آن را با گوجه فرنگی و خیار شور و کالباس حلقه شده تزئین کرد. لازم به یادآوری است که می توان به جای ترخون ونعنای تازه، از خشک شده آنها استفاده کرد. سیب زمینی را هم بدون آب و با ریختن مقداری نمک به ته ظرف می توان پخت.

نکات تغذیه ای

این سالاد منبع مناسبی از پروتئین است. اگر از تن ماهی در تهیه آن استفاده شود، به دلیل موجود بودن چربی غیر اشباع امگا 3 در تن ماهی، برای، پیشگیری از بیماریهای قلبی بسیار مفید است همچنین به دلیل رنگ متنوع مواد تشکیل دهنده سالاد و تهیه آن بصورت سرد، برای کودکان غذایی جذاب و خوشایند خواهد بود.

این سالاد دارای 2160 کالری انرژی می باشد. اگر 6 نفر آن را میل کنند، بطور متوسط سهم هر فرد از انرژی 360 کالری می باشد.

سالاد روس

برچسب‌ها: سالاد, روس
+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم اسفند ۱۳۹۰ساعت 22:42  توسط لاله  | 

فوت 3641 نفر بر اثر آلودگی هوای تهران

یکی از مسئولان شهرداری تهران در وبلاگش، آمار رسمی از میزان مرگ‌ومیر ناشی از آلودگی هوای تهران را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار
«تابناک» اجتماعی، این مسئول شهرداری تهران که اتفاقا حوزه تحت مدیریتش نیز ارتباط مستقیم و تنگاتنگی با مباحث آلودگی هوا دارد، در وبلاگش از آمار رسمی وزارت بهداشت از فوتی‌ها بر اثر آلودگی هوا حکایت می‌کند.

وی در آخرین پست وبلاگش که از آن به عنوان آخرین مطلب و یادداشتش در زمینه آلودگی هوای تهران یاد کرد، نوشت: «امروز دکتر ندافی از وزارت بهداشت در جلسه با نمایندگان تهران، آمار مرگ و میر سالیانه شهروندان در اثر آلودگی هوا را در شهر تهران به تفکیک آلاینده بیان کردند، ولی نگفتند این آمار جایی مطرح نشود و برای همین، این آمار را اینجا ذکر می کنم. حداقل فوتی در اثر ذرات معلق در سال در تهران ۲۶۵۸ نفر، منوکسید کربن۱۵ نفر، ازون ۷۲ نفر و دی اکسید گوگرد ۸۹۶ نفر است».

گفتنی است، تاکنون هیچ‌گونه آمار رسمی درباره شمار مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا اعلام نشده و حتی سال‌های گذشته نیز وزارت بهداشت درباره میزان فوتی‌های ناشی از آلودگی‌ها سکوت کرده و به صورت کلی در این زمینه، اظهار نظری کرده و آمار داده بود.

البته ناگفته نماند که به نوشته همین مقام مسئول در شهرداری تهران در وبلاگش، تاکنون میزان مرگ و میر ناشی از آلودگی هوای تهران، محرمانه اعلام شده بود.

گفتنی است، متن کامل نوشته این مسئول را که درباره جزئیات جلسات برگزار شده درباره آلودگی هوا و علت عدم تعطیلی چهرشنبه و پنج شنبه این هفته است را در ستون وبلاگ
«تابناک» اجتماعی بخوانید.   گردآوری : پایگاه اینترنتی تکنازبرچسب‌ها: فوت, نفر, اثر, آلودگی
+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم اسفند ۱۳۹۰ساعت 19:57  توسط لاله  | 

دعاي خير امام حسن

دعای خیر امام حسن (علیه السلام)
امام حسن

امام حسن (علیه السلام) چندین بار از مدینه پیاده به مكه برای انجام حج رفت در یكی از این سفرها كه از مدینه به سوی مكه راه افتاد، پاهایش بر اثر پیاده روی روی ریگهای خشك و سوزان ، ورم كرد. شخصی به آن حضرت عرض كرد: آقا اگر كمی سوار می شدید، پاهایتان بهتر می شد. امام فرمود: خیر وقتی به منزلگاه بعدی رسیدیم ، مرد سیاه چهره روغن فروشی پیدا می شود كه فلان روغن را دارد آن را برایم بخر، به پاهایم می مالم خوب می شود. عده ای عرض كردند: پدران و مادرانمان بفدایت در پیش منزلی سراغ نداریم كه در آنجا روغن بفروشند.
امام به راه خود ادامه داد، چند ساعتی نگذشته بود كه همان مرد روغن فروش پیدا شد، امام فرمود: نزد او بروید و روغن را خریداری كنید نزد او رفتند و روغن خواستند، او گفت : برای چه كسی می خواهید؟ گفتند برای امام حسن (علیه السلام). روغن فروش گفت : مرا نزد آن حضرت ببرید وقتی كه او را به حضور امام حسن (علیه السلام) بردند به امام عرض كرد: من نمی دانستم روغن را برای شما می خواهند و من حاجتی به تو دارم و آن اینكه دعا كن خداوند فرزند نیكوكار و پرهیزكاری به من بدهد، من وقتی از وطن بیرون آمدم همسرم نزدیك زایمانش بود.

من نمی دانستم روغن را برای شما می خواهند و من حاجتی به تو دارم و آن اینكه دعا كن خداوند فرزند نیكوكار و پرهیزكاری به من بدهد، من وقتی از وطن بیرون آمدم همسرم نزدیك زایمانش بود
 امام حسن (علیه السلام) فرمود: خداوند پسر سالمی كه پیرو ما است به تو خواهد داد. وقتی روغن فروش به منزلش رفت ، دید خداوند پسر سالمی به او داده است . همان پسر وقتی بزرگ شد به سید حمیری معروف گردیده و از شیعیان راستین و شاعران آزاده بود كه در هر فرصتی از امامان (علیهم السلام) دفاع و حمایت می نمود، و فضائل علی (علیه السلام) را به قصیده در آورده بود و می خواند و هنگام مرگ علی (علیه السلام) ببالینش آمد. نام او اسماعیل بن محمد بود امام صادق (علیه السلام) به او فرمود: مادرت تو را سید نامید و این نام زیبنده تو است زیرا تو سید شاعران هستی . روزی اشعاری درباره مصائب امام حسین (علیه السلام) در حضور امام صادق (علیه السلام) خواند، قطرات اشك از دیدگان امام سرازیر شد و صدای گریه از منزل آن حضرت برخاست ، سرانجام امام (علیه السلام) امر به خودداری كرد.
منبع:داستان صاحبدلان، محمد محمدی اشتهاردی

دعاي خير امام حسن

برچسب‌ها: دعاي, خير, امام, حسن
+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم اسفند ۱۳۹۰ساعت 16:45  توسط لاله  | 

اگر شوهرتان خونسرد و بي خيال است ***

"

 

اگر شوهرتان خونسرد و بي خيال است، خوشحال باشيد!
اگر چنين شوهري داريد، خوشحال باشيد! از زندگيتان همانطور كه هست، لذّت ببريد. شوهرتان را با مردهاي ديگر مقايسه نكنيد. مقايسه كردن نه تنها كمكي به شما نمي كند بلكه شما را عصباني و ناراحت مي سازد.


افراد خونسرد و بي خيال هرگز صدمه اي به ديگران نمي رسانند چرا كه آنان آنچنان بي خيال هستند كه زحمت اين كار را به خود نمي دهند.
افراد خونسرد و بي خيال هرگز حاضر نيستند زحمت اين كار را به خود بدهند و صدمه اي به ديگران برسانند.funpatogh . com


برچسب‌ها: اگر, شوهرتان, خونسرد, بي, خيال
+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم اسفند ۱۳۹۰ساعت 10:50  توسط لاله  | 

چه غربتی داری امروز بقیع...

چه غربتی داری امروز بقیع...

بقیع 
گفت: هر سال شهادت باقرالعلوم(علیه السلام) که می شه آتیش می گیرم
حجاج دیگه روز شهادت مدینه رو ترک کردن و راهی عرفاتن
چه غربتی داره بقیع
آتیش گرفتم....
یادم افتاد مگه بقیع هیچ وقت زائری هم داره؟...
مگه بقیع کم غریب بوده؟
مگه بقیع بجز غربت سهمی هم داره؟
امروز هم غریب تر از همیشه
پسر فاطمه... مگه میشه که سهمی از غربت نبره....
دلم هوای بقیع کرده... هوای غربت... هوای فاطمه... هوای
 
تنظیم برای تبیان: سید پیمان صابری
 

چه غربتی داری امروز بقیع...

برچسب‌ها: چه, غربتی, داری, امروز, بقیع
+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم اسفند ۱۳۹۰ساعت 9:41  توسط لاله  | 

14 درصد دختران از جنسیت خود ناراضی اند


دبیر دفتر هم اندیشی اساتید نهاد رهبری در دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه نوع پوشش دختران با احساس رضایت آنها از جنسیت خود ارتباط مستقیم دارد گفت: رضایت از جنسیت یکی از فاکتورهای تعیین کننده در میزان پوشش دختران است.
به گزارش مهر، هادی بهرانی شامگاه دوشنبه در نشست بررسی تحولات اجتماعی با رویکرد عفاف و حجاب افزود: نتیجه پژوهش انجام شده توسط دانشگاه تهران در مورد نحوه پوشش در شهر تهران نشان می دهد 67 درصد افراد علت خود را برای انتخاب نوع پوششان سلیقه شخصی عنوان می کنند.
وی ادامه داد: نتایج تحقیق انجام شده بر روی دختران تهرانی نشان می دهد 11 درصد به دلیل عدم تولید پوشاک با معیارهای اسلامی، چهار درصد عدم مقبولیت پوشش اسلامی در محیط کار و 21 درصد عدم مقولیت پوشش اسلامی در جامعه نوع پوشش خود را انتخاب می کنند.
بهرامی اظهار داشت: اگر چه عفاف و حجاب یک حکم شرعی است ولی باید جنبه قانونی و هنجاری آن در بررسیها مورد توجه قرار گیرد. هر نظام سیاسی برای خود مجموعه قوانینی دارد که می تواند در قوانین خود حدود رفتارهای پوششی را مشخص کند. باید حجاب را به عنوان مسئله ای اجتماعی در نظر بگیریم تا بتوانیم با تحلیل و ارزیابی آن به نتایج دقیق تری برسیم.
وی با اشاره به اینکه منظور از پوشش الگوهای پوششی هم مردان و هم زنان هستند گفت: موضوع حجاب تنها مختص به زنان نیست و باید قرینه شده و به عنوان واحد کل در نظر گرفته شود.
دبیر دفتر هم اندیشی اساتید نهاد رهبری در دانشگاه اظهار داشت: اهمیت مسئله حجاب به دلیل عبور بدحجاب از مرزهای قانونی نیست چرا که بحث پوشش و عفاف مسئله سبک زندگی است. می توانیم عفاف را با دید عمیق تر و واکاوی بنیادی تر بررسی کنیم و بگوئیم که سبکهای زندگی در حال دگرگونی است.
وی تصریح کرد: مسئله پوشش به خودی خود دارای اهمیت نیست و زمانی اهمیت پیدا می کند که بدانیم انعکاسی از تغییرات زیرساختی تر و بنیادی تر سبک زندگی است.
بهرامی افزود: حجاب گاهی مواقع شدیدتر از واقعیت اجتماعی آن مطرح می شود و گاهی به اشتباه یک پدیده را بحرانی تصور کرده و گمان می کنیم فراتر از توانایی ما برای مقابله است. بررسی ابعاد حجاب به این معنی نیست که موضوع حجاب و عفاف و سبکهای پوششی در کشور بحرانی است.
وی با بیان اینکه تعدادی محدودی از افراد جامعه هستند که رفتار پوششی آنها ساختارشکنانه است و تحت تاثیر همنوایی گروهی قرار می گیرند گفت: به دلیل نبود همنوایی در جامعه رفتارهای به هنجار نمی توانند حمایت لازم را کسب کنند که باعث می شود برخی تصور کنند امری به هنجار ناهنجار است.
دبیر دفتر هم اندیشی اساتید نهاد رهبری در دانشگاه تهران اظهار داشت: به دلیل عدم حمایت همه جانبه نهادهای درگیر فرهنگی مانند آموزش و پرورش، دانشگاهها و صدا و سیما رفتارهای هنجار جامعه حمایت لازم را کسب نمی کنند.
وی با تاکید بر اینکه نوع پوشش دختران با احساس رضایت آنها از جنسیت خود ارتباط مستقیم دارد گفت: رضایت از جنسیت یکی از فاکتورهای تعیین کننده در میزان پوشش دختران است.در این تحقیق حدود 6 درصد دختران از جنسیت خود کاملا ناراضی و 8.3 درصد ناراضی بوده اند. افرادی که از جنسیت خود رضایت بیشتری دارند در رعایت هنجارهای پوششی جامعه موفق تر هستند.
بهرامی افزود: نتایج این تحقیق نشان داد 34 درصد دختران دارای پوشش کاملا اسلامی چادر و بدون آرایش هستند و رفتارهای پوششی ناهنجار تنها در دو دهم درصد از آنها مشاهده می شود. 11 درصد پوشش مانتو گشاد و کمی آرایش دارد.
دبیر دفتر هم اندیشی اساتید نهاد رهبری در دانشگاه تهران با بیان اینکه 29 درصد افرادی که دارای پوشش کامل (چادر) بودند اعلام کردند که پوشش دوستانشان مشابه آنهاست گفت: همچنین چهار دهم درصد از دخترانی که پوشش ناهنجار داشتند عنوان کردند که دوستانشان نیز شبیه آنها لباس می پوشند.
وی تاکید کرد: گاهی مواقع در جامعه عنوان می شود که بحث بدحجابی سیاسی است این در حالی است که تحقیقات انجام شده بر روی حجاب چنین مسئله ای را ثابت نمی کند که عده ای به دلیل اعتراض به وضعیت موجود پوشش خود را انتخاب کرده و دلیل سیاسی از بدحجابی دارند.
وی تصریح کرد: استفاده از ماهواره رابطه مستقیم با الگوی پوششی فرد دارد.
سید جواد موسوی هوایی معاون پژوهش و آموزش سازمان تبلیغات اسلامی در این نشست گفت: سازمان تبلیغات اسلامی پژوهشهایی را با همکاری نهادهای دانشگاهی و سازمانهای مرتبط در مورد عفاف و حجاب انجام داده است.
وی اظهار داشت: حجاب از لحاظ اعتقادی از ضروریات است ولی باید برای تعیین حد حجاب از اندیشمندان اسلامی کمک گرفت و در این زمینه باید مبنا نظریات امام خمینی (ره)، آیت الله طباطبایی و شهید مطهری قرار گیرد.
وی با بیان اینکه اگر از لحاظ علم دینی به بحث حجاب نگاه کنیم تکلیف ما روشن می شود ادامه داد: دانشگاه می تواند در توسعه عرصه حجاب و عفاف پیشرو باشد.

برچسب‌ها: درصد, دختران, جنسیت, خود
+ نوشته شده در  شنبه بیست و هفتم اسفند ۱۳۹۰ساعت 2:42  توسط لاله  | 

برخورد تبعیض آ‌میز بیمه‌های تكمیلی با بیماران روانپزشكی


تاریخ انتشار: دوشنبه 28 شهریور 1390  | تعداد مشاهده : 5  | ارسال به دوستان


سلامت نیوز: مدیرکل سلامت روان وزارت بهداشت گفت: بیمه‌های مکمل خدمات روانپزشکی را تحت پوشش قرار نمی‌دهند و این موضوع تبعیض بسیار آشکاری است که در مورد بیماران روانپزشکی نسبت به خدمات بیماران غیر روانپزشکی وجود دارد.
عباسعلی ناصحی در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: متأسفانه پوشش خدمات بیمه در مورد خدمات سلامت روان کافی نیست و فقط پوشش بیمه در مورد ویزیت است اما در مورد این بیماران، خدمات بسیار زیادی وجود دارد که تحت پوشش بیمه نیستند.
وی با بیان اینکه از جمله این خدمات می‌‌توان مشاوره‌ها، انجام خدمات توانبخشی، بازتوانی و کاردرمانی و موسیقی‌درمانی را نام برد تصریح کرد: این موضوع باعث می‌شود هزینه‌های درمان و توانبخشی افزایش یابد و از جیب مردم پرداخت شود.
ناصحی تصریح کرد: مسئله بعدی داروهایی است که ظرف دو، سه سال اخیر وارد بازار دارویی شده‌اند و تحت پوشش بیمه نیستند.
وی گفت: از طرف دیگر بسیاری از بیمه‌های مکمل خدمات روانپزشکی را تحت پوشش قرار نمی‌دهند و این موضوع تبعیض بسیار آشکاری است که در مورد بیماران روانپزشکی نسبت به خدمات بیماران غیر روانپزشکی وجود دارد.
مدیرکل سلامت روان وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: در مورد بیمارانی که به خدمات و بستری دراز مدت نیاز دارند بیمه‌ها پوشش کافی ندارند به طوری که آنها بستری بیش از 56 روز را تحت پوشش قرار نمی‌دهند و اگر بیمار نیاز به بستری طولانی مدت داشته باشد باید هزینه‌اش از جیب خود پرداخت کند که برای بسیاری از بیماران امکانپذیر نیست.


برچسب‌ها: برخورد, تبعیض, آ‌میز, بیمه‌, تكمیلی

+ نوشته شده در  جمعه بیست و ششم اسفند ۱۳۹۰ساعت 23:59  توسط لاله  | 

عوامل موثر بر حالت و سلامت پوست

"در پزشکي جمله جالبي وجود دارد که ميگويد: "پوست آيينه بدن است" اين بدان معناست که هر گونه بيماري يا حالت جسماني و رواني غيرطبيعي موجب تغيير در پوست ميشود و چون مو نيز يکي از ضمايم پوستي به شمار ميرود، بديهي است که حالت و سلامت مو نيز تحت شرايط مختلف تغيير ميکند. در مورد برخي از مشاهير مانند اميرکبير گفته اند که بدنبال حوادث غيرمترقبه، که جان آنها را تهديد ميکرده، ناگهان تمامي موهايشان سفيد شده است.
بايد در اينجا اين نکته را يادآور شويم که پوست يک فرد ممکن است در طول حيات و بخاطر تغييرات غددي، رواني، ارثي، محيطي يا بيماري تغيير کند. مثلا بعضي افراد در سنين بلوغ دچار چربي بيش از حد پوست ميشوند که به علت افزايش هورمونهاي جنسي است. چربي پوست زنان در طول مدت عادت ماهانه دستخوش تغييراتي ميشود و اکثر زنان پس از سن يائسگي (حدود پنجاه سالگي) دچار کاهش چربي پوست ميشوند. بنابراين ممکن است تا سن خاصي پوست شما چرب باشد و از آن به بعد معمولي يا مختلط شود يا بالعکس.
اکثر ناراحتيهاي روحي موجب تغيير قوام و شادابي پوست ميشوند. خستگي و کار زياد، کشيدن سيگار، مصرف الکل، مصرف مواد آرايشي غيراستاندارد يا مصرف بي رويه و زياد اين مواد، استفاده خودسرانه و نابجاي برخي داروها (مثلا ماليدن مکرر پماد بتامتازون به صورت) موجب آسيب پوست و بروز چروک و پيري زودرس پوست ميشود.
از همه اين مسائل که بگذريم عامل وراثت مهمترين مسئله در حالت پوست است. در حقيقت به عنوان يک توصيه طنزآميز و عين حال مهم و کليدي جهت دستيابي به يک پوست زيبا و سالم بايد گفت:
"!!!"اگر ميخواهيد پوست خوبي داشته باشيد، پدربزرگ زيبايي انتخاب کنيد
پوست خود را زياد با آب و صابون نشوييد (حداکثر دو بار در روز) ولي اگر به خاطر مسائل شغلي مجبوريد اين کار را بکنيد، از صابونهاي خنثي استفاده کنيد.
پوست خود را از تابش زياد آفتاب، وزش بادهاي گرم و خشک و همچنين سرما محافظت کنيد. براي اين محافظت بهتر است علاوه بر پوشش مناسب از کرمهاي ضدآفتاب نيز استفاده کنيد.
در هواي گرم از کرمهاي مرطوب کننده و در هواي سرد از کرمهاي محافظ اسنفاده کنيد.
مصرف شير پاک کن اشکالي ندارد. شما ميتوانيد به جاي شير پاک کن مصنوعي از نوع طبيعي مثل شير، بادام شيرين يا عصاره خيار استفاده کنيد.
از مصرف سيگار و الکل حدالمقدور پرهيز کنيد، چون اين دو ماده جزو مضرترين مواد براي پوست بوده و موجب تغيير رنگ، چروک پوست و پيري زودرس ميشوند.
استفاده از ماسکهاي پوستي ميتواند مفيد باشد چون موجب تميزي، طراوت و شادابي پوست ميشود. بهترين ماسکها، همان ماسکهاي منشکل از آب مپوه ها، پوست ميوه ها يا بافت ميوه ها هستند که در منزل ميتوان به راحتي از آنها استفاده کرد. براي اين منظور ابتدا صورت را بشوييد، قسمت مورد نظر از ميوه (مثلا خيار) را بر روي نقاط مختلف پوست بگذاريد و بيست دقيقه بعد آن را با آب يا پنبه آغشته به گلاب از سطح پوست خود پاک کنيد. بهترين زمان براي استفاده از ماسکها هنگام غروب است.
پوست هيچگاه نبايد خشک بماند چون در اين صورت به محرکهاي خارجي حساس ميشود.
بنابراين هرگاه پوست قسمتي از بدنتان خشک شده بود، حتما آن را با کرم مناسبي چرب نگهداريد ولي هيچگاه پوست خود را بيش از حد با کرم چرب نکنيد.
پوست آيينه بدن است، پس براي برخورداري از يک پوست سالم بايد جسم و روان سالم داشت. پيش از هر چيز تغذيه خود را اصلاح کنيد. از مصرف چربي و شيريني بيش از حد بپرهيزيد. غذا را به آرامي بخوريد و خوب بجويد.

برگرفته از کتاب:
بهداشت و زيبايي صورت به لطافت گلfunpatogh . com


برچسب‌ها: عوامل, موثر, حالت, سلامت, پوست
+ نوشته شده در  جمعه بیست و ششم اسفند ۱۳۹۰ساعت 17:56  توسط لاله  | 

ماشین


از در نمایشگاه وارد شد و به سمت فروشنده رفت.

نگاهی به ماشین ها انداخت. سینه اش را صاف کرد و گفت:"سلام آقا یه پراید تمیز مدل دو یا سه سال قبل میخوام. فقط سالم باشه ."

فروشنده سر را بالا آورد و گفت: "اینا همه پرایدن. انتخاب کنید؛ در خدمتم."

- "نه یک تمیزش رو معرفی کنید. برای مسافرکشی می خوام. نمی خوام که همیشه اسیر تعمیرگاه باشم."

- "میشه برید بعد از افطار بیاید؟"

- "چرا؟"

- "آخه ... با زبون روزه نمی شه دروغ گفت."


ماشین


funpatogh


برچسب‌ها: ماشین
+ نوشته شده در  جمعه بیست و ششم اسفند ۱۳۹۰ساعت 17:43  توسط لاله  | 

بدن، چگونه خود را شفا مي‌دهد


محققان در یک پژوهش جدید ، اسراری را فاش کرده اند که نشان می دهد : بدن چگونه خود را شفا می دهد و ترمیم می کند، بویژه زمانی که اعضای بدن بیمار می شوند
کد خبر : 03756 تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۸۸

ايسنا: اين تحقيق نشان داده است كه وجود ذرات كوچك موسوم به «ميكروكيسه‌ها» به ارتباطات سلولي كمك مي‌كنند و در نتيجه بازسازي و بهبودي بدن را موجب مي‌شوند.

 

ميكروكيسه‌ها كوچكتر از يك سلول عادي هستند و حاوي اطلاعات ژنتيكي از قبيل اطلاعات RNA و ساير گونه‌هاي اين مولكول وراثتي و پروتئين‌ها هستند. جيسون آليوتا پژوهشگر فيزيك در بيمارستان رود ايسلند و دستيارانش روي اين ذرات كوچك متمركز شده‌اند.

 

در هنگام استرس يا آسيب‌هاي سلولي يا ابتلا به بيماريهاي خاص مانند سرطان، عفونت‌ها و بيماريهاي قلبي عروقي اين ذرات درخشان مي‌شوند و ساير سلولها در بدن آنها را انتخاب مي‌كنند. اطلاعات ژنتيكي و پروتئيني در ميكروكيسه‌ها به برنامه ريزي‌هاي مجدد درون سلولي كمك كرده و در نتيجه به بازسازي و ترميم سلولها وب افتهاي صدمه ديده كمك مي‌كنند.

 

اين تحقيق در مجله اكسپريمنتال منتشر شده است.

برچسب‌ها: بدن, خود, شفا, مي‌دهد

+ نوشته شده در  جمعه بیست و ششم اسفند ۱۳۹۰ساعت 10:47  توسط لاله  | 

تصاویری از 11 هواپیمای گران قیمت دنیا

+ نوشته شده در  جمعه بیست و ششم اسفند ۱۳۹۰ساعت 4:54  توسط لاله  | 

ساعت 25

ساعت 25

( كارگردان: مسعود آب‌پرور)

نام فیلم: ساعت 25

كارگردان: مسعود آب‌پرور

تهیه كننده: کمال طباطبایی

بازیگران: امین تارخ، پریوش نظریه، افسانه چهره‌آزاد، ‌شاهرخ فروتنیان، علی طباطبایی، مهدی سلوکی

نویسنده: پیمان عباسی

مدیر فیلمبرداری: امیر معقولی

سازنده موسیقی: آرمان موسی‌پور

چهره پرداز: مهدی حبیبی‌پور

صدابردار: حمیدرضا قیامی

صداگزار: علی علویان

طراح صحنه و لباس: محمد گنجعلی

خلاصه داستان: طاها، پس از سال‌های طولانی رزم و اسارت به کشور باز می‌گردد. همه چیز تغییر کرده است حتی خانواده‌اش، ولی طاها نمی‌داند در پس این واقعیت‌های تلخ، حقیقتی پنهان شده است.


ساعت 25

برچسب‌ها: ساعت
+ نوشته شده در  جمعه بیست و ششم اسفند ۱۳۹۰ساعت 3:40  توسط لاله  | 

آرایش صورت با پوست سفید و رنگ چشم سبز

آرایش صورت با پوست سفید و رنگ
            چشم سبز!

از آنجایی که رنگ چشم های سبز خود متفاوت بوده و برای آرایش این رنگ چشم باید بین سبزی آن و سایه ای که استفاده می شود هماهنگی زیبایی بوجود آید...
 سبک زندگی سیمرغ  سعی دارد تا با تقسیم بندی بر اساس رنگ پوست ورنگ چشم شما را در جهت آرایشی برازنده و مطلوب یاری دهد، در این قسمت با آرایش پوست سفید و روشن و رنگ چشم سبز با ما همراه باشید:   برای آرایش چشمهای سبز با پوست سفید دو مدل استفاده از رنگهای هماهنگ و استفاده از رنگهای متضاد و ناهماهنگ را به شما معرفی می کنیم :   مدل  اول:  استفاده از رنگهای هماهنگ :  1-از آنجایی که رنگ چشم های سبز خود متفاوت بوده  و برای آرایش این رنگ چشم باید بین سبزی آن و سایه ای که استفاده می شود هماهنگی زیبایی بوجود آید، دراین مدل، پس از آماده سازی پوست با ضد آفتاب و پس از آن کرم پودر یا پنکیک مورد نظر،  اولین مرحله برای برقراری هارمونی بین رنگ چشم و سایه،  انتخاب سایه ای با نزدیکی رنگ بسیار زیاد به رنگ چشم و درعین حال متفاوت ازآن می باشد که از این سایه مماس و درست در پشت پلک زده می شود.   آرایش صورت با پوست سفید و رنگ چشم سبز     آرایش صورت با پوست سفید و رنگ چشم سبز      2-با احتیاط و بدون اینکه ریمل به پشت چشم بخورد مژه ها را ریمل بزنید، کمی صبر کنید و دوباره ریمل بزنید و این کار را چندین بار تکرار کنید تا هم مژه های شما پر و بلند دیده شود و هم رنگ مشکی  مژه ها در حد فاصل بین دو رنگ سبز جذابیت بیشتری به چشم ها بدهد.اگر مژه های کم پشت و کمی دارید می توانید از مژه مصنوعی استفاده کنید.   آرایش صورت با پوست سفید و رنگ چشم سبز    3-خط چشم مشکی ظریف و باریکی در پشت چشم و تنها تا انتهای چشمها کشیده وباکشیدن خطی باریک به رنگ قهوه ای تیره درزیر چشم ها به آنها جذابیت خاصی ببخشید.   آرایش صورت با پوست سفید و رنگ چشم سبز    4-برای رژ لب بهتر است از رنگهای براق هم رنگ لب و برای رژ گونه، از رنگهای بژ کمرنگ استفاده کنید زیرا در کنار چنین سایه ی ملایم و زیبایی،  جذابیت چشمانتان بیشتر خواهد شد.   آرایش صورت با پوست سفید و رنگ چشم سبز   در اینجا شما آرایشی ملایم و هماهنگ خواهید داشت که بسیار زیبا و جذاب است.   مدل دوم :  استفاده از رنگهای متضاد:  1-پس از اینکه با سایه ی ابرو به ابروها فرم و شکل زیبایی دادید از یک سایه ی طلایی برای سایه ی زیرین استفاده کرده و نزدیک به دو سوم پلک از گوشه ی چشم تا انتها را از این رنگ سایه بزنید. وقتی کاملا این قسمت را با سایه ی طلایی پوشاندید با استفاده از سایه ی بنفش متمایل به سرمه ای به شکل هشت از کنار چشم و بالای سایه ی طلایی تا گوشه ی دیگر را سایه بزنید.   آرایش صورت با پوست سفید و رنگ چشم سبز    2-مژه ها را همانطور که در مدل اول گفته شد ریمل زده و یا از مژه مصنوعی استفاده کرده و خط چشم باریک و ظریفی در پشت و زیر چشم  بزنید.     آرایش صورت با پوست سفید و رنگ چشم سبز     آرایش صورت با پوست سفید و رنگ چشم سبز    3-بسته به سلیقه گاهی هم در صورت علاقه به آرایش غلیظ و تیره می توان با استفاده از خط چشمی پهن و بلند همراه با سایه ی سرمه ای در بالای سایه ی بنفش آرایش چشم را کاملا تغییر داد و با در کنار هم قرار دادن رنگهای  سبز،  مشکی و بنفش و همینطور کمی طلایی بین آنها حالت متفاوتی به آرایش خود بدهید،  زیرا قرار نیست همیشه از رنگهای نزدیک به هم و هماهنگ با هم استفاده شود، گاهی قرار گرفتن رنگهای متضاد و دور از هم نیز به زیبایی و جذابیت کار می افزاید.   آرایش صورت با پوست سفید و رنگ چشم سبز
4-
یا از رژ لبهای براق مثل مدل اول و یا از رژ لبی کرم رنگ، هم رنگ پوست برای شیک تر شدن آرایش استفاده نمایید.
برچسب‌ها: آرایش, صورت, پوست, سفید, رنگ

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۰ساعت 20:54  توسط لاله  | 

تأثیر دعا بر نماز

اثر دعا بر نماز!!

دعا به معنای واقعیدر یک روایت داریم که پیغمبر اکرم (ص) فرمود: اگر کسی حاجتی دارد، چه دنیوی و چه اخروی، آن را در نماز عشای آخر یعنی همین نماز عشایی که ما داریم، از خداوند بخواهد که این نماز عشا را امت‏های گذشته نداشته‏اند.
روایتی دیگر از امام صادق (ع) است که حضرت فرمود: همانا خداوند نمازها را در دوست‌ داشتنی‏ترین ساعات بر شما واجب گردانیده است؛ پس بعد از نمازهای واجب، حاجاتتان را از خدا بخواهید. در اینجا بحث دعای بعد از نماز و تعقیب را مطرح فرموده است.
باز از امام صادق (ع) منقول است: هر کس نماز واجبی را به‏جا آورد، در پی آن دعای مستجابی دارد. در یک روایت دیگر از حضرت سؤال کردند کدام دعا زودتر به اجابت می‏رسد؟ مراد از «أسمع» شاید این باشد که کدام دعا زودتر مستجاب می‌شود. حضرت در پاسخ فرمودند که از نظر زمانی، دعا در آخر شب و از نظر عملی، دعا بعد از نمازهای واجب .
مطالبی که تا اینجا گفتیم همه نسبت به اثرگذاری نماز روی دعا بود. حالا می‏خواهم یک چیز تازه عرض کنم و آن عکس این مطلبی است که مطرح کردم؛ اثر‌گذاری دعا روی نماز . می‏خواهم اهمیت دعا را عرض کنم. همه این مطالب تا اینجا این بود که انسان وقتی نماز می‏خواند، قبل و وسط و بعد از نماز، این روی دعای او تأثیر می‏گذارد و کاربرد دعا را زیاد می‌کند. امّا از این طرف هم داریم که دعا روی نماز اثر می‏گذارد. این یعنی چه؟ یعنی روی قبولی نماز تأثیر دارد.
در روایتی از امام صادق (ع) آمده است که «قَالَ کَانَ أَبِی یَقُولُ»؛ حضرت از پدر بزرگوارشان امام باقر (ع) نقل می‏فرمایند که ایشان در ذیل آیه «فِی قَوْلِ‌الله تَبَارَکَ وَ تَعَالَی فَإِذا فَرَغْتَ فَانْصَبْ وَ إِلی‏ رَبِّکَ فَارْغَبْ‏»1 ؛ چون از کار فارغ شوی ، به عبادت کوش و با اشتیاق، به سوى پروردگارت روى آور.
پیغمبر اکرم (ص) فرمود: اگر کسی حاجتی دارد، چه دنیوی و چه اخروی، آن را در نماز عشای آخر یعنی همین نماز عشایی که ما داریم، از خداوند بخواهد که این نماز عشا را امت‏های گذشته نداشته‏اندمی‏فرمود: «إِذَا قَضَیْتَ الصَّلَاة بَعْدَ أَنْ تُسَلِّمَ (بعد از اینکه نمازت را خواندی و سلام دادی) وَ أَنْتَ جَالِسٌ (در حالی که نشسته‏ای و هنوز بلند نشده‏ای) فَانْصَبْ فِی الدُّعَاءِ مِنْ أَمْرِ الدُّنْیَا وَ الْآخِرَه (در دعا کردن برای امور دنیا و آخرتت بکوش) فَإِذَا فَرَغْتَ مِنَ الدُّعَاءِ فَارْغَبْ إِلَی‌الله عَزَّوَجَلَّ أَنْ یَتَقَبَّلَهَا مِنْک» (و وقتی که از دعا فارغ شدی، مُلتمسانه از خدا بخواه که نمازت را از تو بپذیرد!) عَجَب! پس این دعای بعد از نماز، باعث می‌شود که خدا نمازت را قبول کند. توجه داشته باشید که ضمیرِ «هَا» در «أَنْ یَتَقَبَّلَهَا» به «الصَّلَاة» برمی‏گردد؛ یعنی اثر دعا بر نماز را مطرح فرموده‏اند.
حالا این روایت لحن نرمی داشت؛ امّا روایتی داریم که نسبت به کسانی که نماز می‏خوانند، ولی بعد از آن دعا نمی‏کنند، لحن تندی دارد؛ «رُوِیَ عَنِ النَّبِیِّ أَنَّهُ قَالَ إِذَا فَرَغَ الْعَبْدُ مِنَ الصَّلَاة وَ لَمْ یَسْأَلِ‌الله تَعَالَی حَاجَه یَقُولُ‌الله تَعَالَی لِمَلَائِکَتِهِ (پیغمبر اکرم (ص) فرمود آنگاه که بنده از نماز فارغ می‌شود و حاجتی از خدا نمی‏خواهد، خدا به فرشته‌هایش می‏گوید) اُنْظُرُوا إِلَی عَبْدِی (به این بنده من نگاه کنید!) فَقَدْ أَدَّی فَرِیضَتِی (نماز واجبش را خواند) وَ لَمْ یَسْأَلْ حَاجَتَهُ مِنِّی (امّا از من درخواستی نکرد) کَأَنَّهُ قَدِ اسْتَغْنَی عَنِّی (مثل اینکه او خودش را از من بی‏نیاز می‏داند) که چیزی از من نمی‏خواهد چون اگر خودش را نیازمند می‏دیدید، الآن که به حسب ظاهر، بالاترین عملی را که عبودیت و بندگی در آن جلوه می‌کند - ‏یعنی نماز را- به جا آورده است، از من درخواست می‏کرد. خُذُوا صَلَاتَهُ، (نمازش را بگیرید) فَاضْرِبُوا بِهَا وَجْهَهُ (نمازش را به‌صورتش بزنید)! این کنایه از عدم‌قبولی نماز است. خدا می‏گوید این نمازخواندنت را من نمی‏پذیرم
توجه داشته باشیم که نماز خواندن برای نزدیکی به خداست نه کاری از سر عادت و این بنده سراپا نیاز و هنگامی که خود را به آن یگانه بی نیاز حس کند صد البته که اظهار نیاز میکند . خوب ما که نماز را بجا آوردیم چرا از یگانه معبودمان چیزی نخواهیم باید بدانیم الان وقتی است که منتظر است از ما بشنود و نیازمان را به او عرضه کنیم که البته او غنی و بخشنده است .
از بیانات آیت‌الله آقا مجتبی تهرانی
رهنما_گروه دین و اندیشه تبیان
   
برچسب‌ها: تأثیر, دعا, نماز
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۰ساعت 20:41  توسط لاله  | 

خاتمی در خانه‌ی ‌قیصر امین‌پور

خاتمی در خانه‌ی ‌قیصر امین‌پور:
قیصر امین‌پور به دل‌های مردم راه یافته است
حقیقت و خیر و زیبایی را با هم آمیخته
خاتمی در خانه‌ی ‌قیصر امین‌پور

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمد خاتمی با حضور در منزل قیصر امین‌پور، با خانواده و بستگان این شاعر فقید دیدار کرد.

رییس مؤسسه‌ی بین‌المللی گفت‌وگوی فرهنگ‌ها و تمدن‌ها، که پیش‌تر در مراسم تشییع پیکر این شاعر در خانه‌ی شاعران ایران نیز حضور یافته بود، شب گذشته به‌مدت یک ساعت به دیدار خانواده‌ی امین‌پور رفت و ضمن عرض تسلیت به آن‌ها، درباره‌ی قیصر، شعر او و تأثیر شخصیت و اشعار او بر مردم سخن گفت.

خاتمی درباره‌ی مرحوم امین‌پور گفت: قیصر شخصیتی بود که حقیقت و خیر و زیبایی را با هم آمیخته داشت و همین ویژگی چند بعدی بودن، باعث می‌شد تا قیصر شخصیتی متمایز و برجسته باشد. این تمایز و برجستگی حتی در مراسم تشییع جنازه‌ی او هم مشهود بود.

رییس‌جمهور پیشین كشورمان افزود: من وقتی برای تشییع پیکر قیصر به خانه‌ی شاعران رفته بودم، برایم عجیب و البته مایه‌ی خوشحالی بود که دیدم مردم از هر صنف و طبقه و سن و سالی با ظاهرهای سنتی و غیرسنتی و از هر تیپ و گرایشی آمده‌اند و برای قیصر اشک می‌ریزند. حرف‌هایی هم که در طول مراسم درباره‌ی قیصر عنوان می‌شد، به گونه‌ای بود که انگار همه از خویشاوندان و نزدیکان قیصر بوده‌اند و تا این اندازه خود را به آن مرحوم نزدیک می‌دانستند.

او در ادامه تصریح کرد: این مسأله و احساس نزدیکی همگان به قیصر، نشان‌دهنده‌ی این است که قیصر امین‌پور به دل‌های مردم راه یافته است.

سیدمحمد خاتمی بعد از دلداری دادن "آیه" - دختر زنده‌یاد قیصر امین‌پور - خطاب به او که دستی هم در کار نوشتن و نقاشی دارد، گفت: بدانید که اگر از لحاظ انسانی و از جنبه‌ی هنری و ادبی مثل او باشید و راه قیصر را ادامه بدهید، موفق خواهید بود. شما بهترین کسی هستید که می‌توانید راه پدرتان را ادامه دهید.

در ادامه، زیبا اشراقی - همسر زنده‌یاد قیصر امین‌پور - با اشاره به علاقه‌ی آن مرحوم به محمد خاتمی گفت: قیصر از صمیم قلب شما را دوست داشت. می‌توانم بگویم از معدود مواردی که او سعی می‌کرد در محافل و نشست‌هایی حضور یابد، مواقعی بود که شما در جلساتی حضور داشتید. قیصر با وجود بیماری‌ها و رنج‌های جسمی‌اش در جلساتی که از حضور شما در آن اطمینان داشت، حاضر می‌شد. او همیشه بر این دلبستگی تأکید می‌کرد.

زمانی که سیدمحمد خاتمی در محفل خانوادگی قیصر امین‌پور حضور داشت، یکی از شبکه‌های تلویزیونی هم در حال پخش بخش‌هایی از شعرخوانی‌های قیصر بود، که فضای محفل را تحت تأثیر قرار داده بود. خاتمی نیز که دفتر شعرهای قیصر را در دست داشت، با آوردن و خواندن همان شعرهایی که از تلویزیون نیز خوانده می‌شد، حاضران را تحت تأثیر قرار داد.

در این نشست دوستانه، هادی خانیکی و فریدون عموزاده خلیلی هم حضور داشتند.
منبع : ایسنا

مطالب مرتبط:

خاتمی: «قیصر امین‌پور» از وفاداران به انقلاب اسلامی بود
مسجدجامعی: «قیصر» همیشه می‌گفت وقت كم دارم
 

خاتمی در خانه‌ی ‌قیصر امین‌پور

برچسب‌ها: خاتمی, خانه‌ی, ‌قیصر, امین‌پور
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۰ساعت 14:59  توسط لاله  | 

مسابقه یک صدا؛ یک سوال 5

مسابقه یک صدا؛ یک سوال 5

ماه رمضان را آباد کنید 
دوستان عزیز تبیانی امیدوارم که روزه حسابی به دل و جانتان بچشبد.
راستی خبر داشتید که تمام کتابهای آسمانی در ماه رمضان نازل شده اند؟!

بله ، فقط قرآن نیست که در ماه مبارک نازل شده است بلکه به فرمایش پیامبر اکرم تمام کتابهای آسمانی در این ماه بر انسان پیشکش شده است، حالا این قطعه را گوش کنید و بگویید: کتابهای صحف و تورات و انجیل و زبور و قرآن هر کدام در چه روزی از ماه مبارک نازل شده است؟  
ماه اسیری  شیطان؛ حجت الاسلام دکتر رفیعی
 
این روزها که تشنه اید جرعه‌های قرآن گوارای وجودتان
گروه دین و اندیشه - حسین عسگری


 
 
اعلام نتیجه:
با تشکر از تمام دوستانی که در این مسابقه شرکت کردند. امیدوارم که جایزه های الهی نصیبتان بشود. در این شماره176 نفر پاسخ صحیح دادند که دوست عزیز  Tavakoli hamed برنده ویژه برگزیده شدند. به ایشون و به همه شما تبریک می گویم. دوست عزیز  Tavakoli hamed-برنده جایزه ویژه - با بخش عضویت تماس بگیرند.
 
جواب مسابقه:
صحف در اول ماه رمضان، تورات در ششم ماه رمضان، انجیل در سیزدهم ماه رمضان، زبور در هجدهم ماه رمضان، قرآن کریم در بیست و سوم ماه رمضان نازل گردیده اند.
 
 

مسابقه یک صدا؛ یک سوال 5

برچسب‌ها: مسابقه, یک, صدا؛, سوال
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و پنجم اسفند ۱۳۹۰ساعت 10:54  توسط لاله  | 

مطالب قدیمی‌تر